نکات لازم در زمان انتخاب و خرید لباس عروس

نکات لازم در زمان انتخاب و خرید لباس عروس , باغ تالار شمس العماره : آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که لباس عروس چیست و چرا از گذشته تا کنون برای اینکه عروس به خانه ی داماد برود لباس عروس می پوشد؟جالب است بدانید که این فرهنگ برای اولین بارها در انگلستان بوده است و بعدها به دیگر نقاط منتقل شده است.در واقع می توان اینگونه گفت که پوشیدن لباس عروس نوعی جلوه و شکوه را برای شخص به همراه داشته است و همین موضوع سبب شده تا عروس خانم ها را با اینگونه لباس ها به خانه ی بخت راهی کنند. عروس و داماد دو نقطه اصلی در مراسم عروسی هستند که باید لباس های آنها به بهترین شکل انتخاب شود.

نکات لازم در زمان انتخاب و خرید لباس عروس

در صورتی که می خواهید یک لباس عروس را انتخاب کنید باید در این رابطه دانش و اطلاعات کافی داشته باشید چون قطعا مهم ترین چیزی که شما پیش از مراسم عروسی باید آن را با دقت انتخاب کنید لباس عروسی تان است. هر چقدر لباس شما زیباتر باشد شما در این شب جذاب تر دیده می شوید. در ادامه این پست نکاتی را عنوان کرده ایم که می توانید از آن ها استفاده نمایید تا خرید بهتری را در زمان لباس عروسی تان داشته باشید.

راهنمای انتخاب لباس عروس

۱) از چند ماه پیش تر برای انتخاب اقدام نمایید

همیشه اجازه ندهید که کارها دقیقه ۹۰ انجام شود بلکه برای لباس عروس از ۹ ماه قبل یا یک سال پیش تر اقدام نمایید. اینگونه مطمئن می شوید که دقیقا لباس شما با توجه طرح سفارش تان سازگاری داشته است یا خیر. اگر از نظر اضافه کردن جزیئات مقداری هزینه به لباس شما اضافه شود قطعا این اختلاف کم است و شما را ازار نخواهد داد.

نکات لازم در زمان انتخاب و خرید لباس عروس

نکات لازم در زمان انتخاب و خرید لباس عروس

۲) لباسی انتخاب کنید که با بودجه تان هماهنگی داشته باشد

همیشه پیش از اینکه بخواهید لباسی را سفارش بدهید به کل مبلغی که برای لباس عروس کنار گذاشته اید دقت کنید. ممکن است شما به لباسی سفارش بدهید که نتوانید کل هزینه را پرداخت کنید و در مقابل لباس تان به موقع آماده نشود یا به شما واگذار نشود.
مثلا اگر مبلغ ۲ میلیون برای لباس عروس اختصاص داده اید حتی اگر پیش پرداخت ۱ میلیون است به فروشنده بگویید که بیشتر از مبلغ توافق شده نهایی نمی توانید پرداخت نمایید اینگونه دیگر مشکلی برای شما به وجود نمی اید.

۳) از سایتهای طراح لباس عروس دیدن نمایید

می توانید از وب سایت های طراح لباس های عروس دیدن کنید و از مدلهای مختلفی که وجود دارد ایده بگیرید. برخی از لباس ها کلاسیک ، دنباله دار، سلطنتی هستند و شما می توانید لباسی را انتخاب نمایید که با فرم بدن تان تناسب داشته باشد. دیدن مدل های زیاد دست شما را باز می گذارد که مطابق سلیقه تان انتخاب نمایید.

۴) شباهت ها را در نظر بگیرید

چندین طرح را در سایتهای سفارش و طراحی لباس انتخاب کنید و هر اطلاعاتی که مرتبط با آنها است را ذخیره نمایید و بعد بین این طرح ها به دنبال شباهت ها مثل نوع پارچه، رنگ و… باشید.

۵) بین خودتان و فروشنده ارتباط تان را حفظ نمایید

اگر لباس عروس را سفارش دادید نباید بی خیال ارتباط شوید و دیگر تا زمان تحویل به سراغ لباس نروید. بلکه حتی اگر شاغل هستید باید در یک هفته یا دو هفته به فروشنده سر بزنید و مطمئن شوید که به طرح های که شما برای لباس داده اید توجه می شود یا خیر. اینگونه از طرح نهایی لباس تان نیز اطمینان پیدا می کنید.

لباس عروس مناسب باغ تالار

۶) بازخوردتان را به فروشنده نشان دهید

اصلا نگران این نباشید که بازخورد خودتان را از فروشنده مخفی کنید این کار باعث می شود که شما حالت انتخابی مناسبی نداشته باشید. هر دیدگاهی که نسبت به لباس داشته اید را به فروشنده اعلام کنید.

۷)  مطمئن شوید که لباس شما راحت است

بعد از اینکه لباس شما اماده شد باید با آن راه بروید و حتی کمی با آن فعالیت و تحرک انجام بدهید تا مطمئن شوید که در لباس راحت هستید. با وجود اینکه زیبایی بسیار ضروری است ولی هیچ چیز به اندازه ی راحتی لباس برای شما در شب عروسی مهم نیست.

۸) به دیگران بگویید که دقیقا می خواهید لباس تان چه حسی به دیگران بدهد

ایا می خواهید لباس حس مجلسی یا سنگین داشته باشید؟ آیا می خواهید در لباس مثل یک جوان کم سن به نظر بیاید؟ هر دیدی که دوست دارید دیگران نسبت به لباس شما داشته باشند را باید با فروشنده در میان بگذارید. متاسفانه خانمهای زیادی فکر می کنند که با بیان این گزینه ها فروشنده نسبت به آنها بدسلیقگی فکر می کند اما برای داشتن یک لباس زیبا باید تمامی این نکات را در نظر بگیرید.

با باغ تالار عروسی شمس العماره همراه باشید