اهمیت جواهرات عروسی

اهمیت جواهرات عروسی , تالار عروسی شمس العماره : یکی دیگر از مواردی که دارای اهمیت ویژه ی است جواهرات عروسی می باشد. در واقع این جواهرات عروسی هستند که می توانند نشان دهنده ی فرهنگ و شخصیت شما و خانواده تان باشند و برای انتخاب آنها سلیقه های متفاوتی وجود داشته است. گاهی برخی از افراد برای عروسی شان از جواهرات سنگین و تجملاتی استفاده می کنند ولی در مقابل نیز افرادی جواهرات سبک را انتخاب می کنند.

جواهرات عروسی معمولا شامل مواردی مثل دستبند، گوشواره، گردنبند، سینه ریز، پابند، النگو و سینه ریز می باشند. این ها به عنوان مواردی می باشند که در شب عروسی به عنوان جواهرات از آنها استفاده می گردند. این که جنس جواهرات از چه مواردی باشد در واقع به میزان شرایط مالی و فرهنگ افراد وابسته است. در برخی از کشورهای مسلمان نشین و آسیای غربی از طلا استفاده می کنند چون هم افراد بیشتری به آن علاقه دارند و هم بین مردم به دلیل اعتقادات خاص و مذهبی رواج بیشتری داشته است و برای عروس خانم ها جواهراتی را می خرند که جنس شان طلا است.

اهمیت جواهرات عروسی

اهمیت جواهرات عروسی

در سال های اخیر طلاهای به بازار وارد شده که از جنس طلای سفید هستند و معمولا از ابکاری طلای معمولی تهیه و اماده می شوند. در برخی از کشورهای دیگر از جواهراتی استفاده می شود که ساخته شده از جنس پلاتین و سنگ های قیمتی مثل الماس و یاقوت هستند.این موارد را می توان بیشتر در کشورهای اروپایی و غربی مشاهده کرد که طرفدران زیادی نیز داشته است.

رسم و رسوم مردم جهان و انتخاب جواهرات عروسی

بیشترین مورد در خصوص انتخاب جواهرات و طلای سنگین به مردم آسیا مرتبط می شود و این موارد می تواند دلایل مختلفی مثل سلیقه فردی آنها یا فرهنگی داشته باشد. در کشورهای غربی و اروپا سادگی بیشتر موج می زند و از جواهراتی استفاده می شود که معمولا ساده هستند شاید در فیلمها و یا سریالهای این قسمت دیده باشید که هر جواهراتی را که در شب عروسی شان می پوشند نهایتا یک گردنبند و حلقه است که مدل ساده ی نیز داشته است.

در کشورهای مثل چین و آسیای شرقی با وجود اینکه در سال های اخیر پیشرفتهای زیادی را در زمینه اقتصادی تجربه کرده اند ولی همچنان به رسم و رسوماتشان پایبند می باشند و در شب عروسی شان از جواهراتی استفاده می کنند که خاص و منحصر به فرد است. حتی برای اینکه مراسم شان با شکوه باشد از گلهای سر عروس و تاجهای استفاده می کنند که از جنس طلا می باشد.

در کشور هند مردم به طلا و جواهرات علاقه زیادی داشته است و از دستبندها و گردن بندهای استفاده می کنند که بسیار بزرگ می باشد و در واقع گاهی عجیب به نظر می رسند. در این منطقه سنگین بودن طلا و نوع آن به میزان توانایی مالی پدرعروس مرتبط است.

برندهای معروف و مشهور جواهرات عروسی

همانطور که دیگر وسایل در زندگی به صورت بروز و جدید هستند طلا و جواهرات نیز اینگونه است و روزانه مدلهای جدیدی از آن به بازار وارد شود. اگر هر چند وقت یکبار به بازار سری بزنید قطعا متوجه می شوید که مدلها سریعا دچار تغییر می شوند و مدلهای جدید جای مدلهای قدیم را گرفته اند. شرکتهای سازنده جواهرات عروسی از طراحان و هنرمندانی برای ساخت طلا و جواهرات استفاده می کنند که علاوه بر خوش ذوق بودن و علاقه مند بودن ،در کارشان حرفه ی باشند تا بتوانند به این شیوه سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص بدهند و از بازار عقب نمایند به همین دلیل تنوع را در ساخت طلا و جواهرات خود بکار می برند و هرچند وقت یکبار مدلهای جدید را روانه بازار می نمایند تا به رقابت با رقبای خود بپردازند.

در صنعت جواهرات مدرن بیشتر شاهد طراحی های رفته ایم که نمادسازی در آنها موج می زند. در طرهای قدیمی تقارن موجود تا حد زیادی کم رنگ شده و در طرح های جدید نیز نظم به شکلهای خاصی لحاظ می گردد. جواهرات نیز در سال۲۰۱۷ به همین شیوه است.

المان های دیگری نیز که در طرح های جدید به خوبی دیده می شود سنگهای رنگی و قدیمی هستند که در اندازه های بزرگ و کوچک در جواهرات دیده می شوند و برشهای گرد و زاویه داری معمولا دارند. حتی در برخی از جواهرات نیز می بینیم که از چندین سنگ استفاده شده که هیچ هارمونی با یکدیگر ندارند و ساخت اقلامی مثل گوشواره، گردنبند و دیگر جواهرات این نوع بکار گیری واقعا خاص و بی نظیر است.

از جمله معروف ترین برندهای دنیا می توان به شنل، دیور، سوآروفسکی، کارتیر اشاره کرد که افراد مشهور و اعضای خاندان سلطنتی و همچنین سلبریتی های مشهور از آنها استفاده می کنند و آنها برای جذب مشتری های بیشتر اقدام به رقابت با یکدیگر می نمایند.

آیا برای عروسی جواهرات خاصی وجود دارد؟

بله برای هر مراسم عروسی جواهرات خاصی وجود داشته است مثلا برای عروسی باید از یک گوشواره خاص استفاده کرد که نوع خاص بودن آن جواهرات نیز دارای اهمیت ویژه ی می باشد.

آیا حتما باید جواهرات ظریف داشت ؟

خیر این موضوع کاملا به سلیقه و استایل افراد بستگی داشته است. برخی از افراد بنا به سلیقه ی که دارند جواهرات ظریف را می پسندند و برخی دیگر جواهرات ضخیم . البته نباید فراموش کرد که ست کردن جواهرات شما با لباستان بسیار اهمیت داشته است و در زمان رقصیدن داشتن گوشواره بسیار مهم می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به نکات مهم در انتخاب طلا و جواهرات عروسی مراجعه کنید.

چگونه جواهرات خاص انتخاب کنیم؟

اگر می خواهید انتخاب خوبی داشته باشید بهتر است جواهرات ظریف را با جواهرات خاص ترکیب نمایید. می توانید از حلقه مهمانی در کنار حلقه متوسط استفاده نمایید تا در کنار یکدیگر به نوعی کامل شوند.برخی از افراد به جواهرات خاص علاقه دارند که به تنهایی می توانند استفاده شوند.

بهتر است در مراسم عروسی تان از پوشیدن جواهرات عروسی اضافی خودداری کنید و اگر مثلا مادر بزرگ تان یک حلقه به شما هدیه داده بر اساس دیگر جواهرات خود آن را بپوشید. عروسی های که برای خود عروسی تان از ست فیروزه ی استفاده می کنند نیز انتخاب های درستی دارند. پوشیدن ستهای فیروزه ی می توانند درخشش منحصر به فردی از شما را در مراسم عروسی تان به وجود بیاورند.