برای داشتن خوابی آرام پیش از مراسم عروسی چه کنیم ؟

برای داشتن خوابی آرام پیش از مراسم عروسی چه کنیم ؟ باغ تالار عرسی شمس العماره کرج : یکی از مشکلات عمده ی که بیشتر عروس و دامادها پیش از مراسم عروسی با آن روبرو می شوند بی خوابی است. این شرایط زمانی حادتر می شود که شما به تاریخ مراسم عروسی تان نزدیک تر می شوید. حتی اگر تمامی کارهای شما به بهترین شکل انجام شده باشد و اینکه در تمامی مدت در سایت های مد و لباس به دنبال بهترین ها بوده باشید ولی باز هم نمی توانید یک خواب شیرین را در چنین شرایطی تجربه کنید. بهتر است پیش از اینکه به رختخواب بروید تمرین های را که در ادامه معرفی شده اند به کار بگیرید تا بتوانید شب ارام و بدون دغدغه ی را سپری نمایید.

برای داشتن خوابی آرام پیش از مراسم عروسی چه کنیم ؟

  1. رژیم و ورزش را فراموش نکنید

برخی معتقد هستند که باید در برنامه های روزانه رژیم مناسب و تمرین های ورزشی را قرار بدهید تا بتوانید از استرس ها دور باشید. ورزش کردن به صورت قابل توجهی سبب می شود که شما خواب راحتی داشته باشید و همچنین استرس ها را کاهش میدهد. هلن ام سلم می گوید که باید در روزحداقل بیست دقیقه را در بیرون بگذارنید و بعد از آن یک دوش آب گرم بگیرید و به رختخواب بروید. دویدن های که در عصر انجام می شود می توانند انرژی های مضر را از شما دور کردن و همچنین احساس خستگی را در رختخواب پدید می آورند.

برای داشتن خوابی آرام پیش از مراسم عروسی چه کنیم ؟

برای داشتن خوابی آرام پیش از مراسم عروسی چه کنیم ؟

۲) در رختخواب به سراغ گوشی تان نروید

برای داشتن خوابی آرام پیش از مراسم عروسی چه کنیم ؟ زمانی که شما در رختخواب گوشی تان را چک کنید یا به ایمیل هایتان سر می زنید علاوه بر اینکه سبب می شوید خواب از سر شما بپرد بلکه وجود نور صفحه گوشی موبایل حس هوشیاری را برای مغز شما پدید می آورد و البته مثل یک زنگ برای مغزشما عمل می کند. امروزه گوشی ها دارای قابلیت حالت شب هستند که این شرایط را مناسب تر کرده اند ولی باز هم توصیه می شود زمانی که می خواهید به رختخواب بروید دیگر از کار با وسیله های هوشمند دوری کنید تا بتوانید پیش از خواب آرامش را در خودتان به وجود بیاورید.

۳) از تکنیک ۴ – ۷ – ۸ استفاده نمایید

اگر ذهن شما مداوم درگیر است که چطور مسائل مختلف را در مراسم عروسی تان برگزار نمایید می توانید از تکنیک زیر استفاده کنید تا بتوانید پیش از اینکه اتفاق مهمی رخ بدهد خواب راحتی را تجربه کنید.
– در جایی بنشینید و سپس همه ی بدن خود را مخصوصا پاهایتان را در وضعیت راحتی قرار بدهید.
– حالا چشم هایتان را ببندید و روز مراسم عروسی تان را تصور کنید
– حالا به این فکر کنید که همه چیز آنطور که شما می خواهید و عالی پیش می رود و مدل موها و لباس و… مطابق نظر شماست.
– یک نفس عمیق بکشید و تا عدد ۴ بشمارید و سپس هوا را به درون بدهید
– هوا را حبس کنید و تا عدد ۷ بشمارید
– به آهستگی هوا را به بیرون بدهید و تا عدد ۸ بشمارید
– این کار را باید ۳ بار مجدد تکرار کنید
این تکنیک می تواند پیش از اینکه اتفاق مهمی برای شما رخ دهد یک خواب راحت و بدون استرس را برایتان رقم بزند.

۴)یک زمان مشخص را برای برنامه ریزی تان تعیین کنید

برای داشتن خوابی آرام پیش از مراسم عروسی چه کنیم ؟ بیشتر عروس و دامادها تمام مدت را برای برنامه ریزی انتخاب می کنند یعنی در تمام هفته مشغول برنامه ریزی برای مراسم عروسی شان هستند. این کار اشتباه است اگر شما در روزهای شنبه تا چهارشنبه برای مراسم خود برنامه ریزی می کنید نیازی نیست که پنج شنبه و جمعه هم اینکار را انجام بدهید.
شما با اینکار موجب می شوید که هورمون های استرس زا در شما زیادتر گردند و بی خوابی به سراغ تان بیاید. اگر می خواهید از شر این عوامل رهایی پیدا کنید بهتر است زمان مشخصی را به برنامه ریزی و تنظیم برنامه های عروسی اختصاص بدهید. اینگونه هم راحت تر توانسته اید بر روی مسائل تمرکز نمایید و هم استرس را از خودتان دور نمایید.

۵)کورتیزول

کورتیزول از اصلی ترین عواملی می باشد که سبب بی خوابی و استرس می شود. در واقع این کورتیزول است که خواب و خوراک را از شما گرفته و موجب شده تا استرس به سراغ تان بیاید.
سعی کنید یک برنامه ثابت خصوصا برای خواب تان تعیین کنید که این هورمون ها را به تعادل برسانید و بتوانید مهم ترین مرحله زندگی را بدون داشتن استرس پیش ببرید.

با ماساژ استرس را از خودتان دور کنید

عوامل مختلفی هستند که سبب می شوند شما دچار استرس شوید و باید به دنبال راهکارهای باشید که استرس را از خودتان دور کنید. یکی از بهترین روش ها ماساژ است که عروس خانم ها و آقا دامادهای عزیز می توانند از آن استفاده کنند.
یکی از بهترین راهکارها برای دور کردن خستگی و تنش، ماساژ است. البته از جدیدترین تکنیک ها می توانیم به ماساژ تایلندی اشاره نماییم که برگهای گیاهی و سم زدا و پاکتهای بزرگ برای برطرف کردن خستگی و ارام کردن عضله های بدن مورد استفاده قرار می گیرند.
گاهی ماساژ تایلندی را با ماساژ سنتی ترکیب می کنند و واقعا نتیجه ی فوق العاده ی را برای افراد به دنبال خواهد داشت و افراد زیادی ترجیح میدهند از مدتها قبل برای این ماساژ اقدام کنند.

از حمام مخصوص آب گرم استفاده کنید تا استرس از شما دور شود

استفاده از حمام آب گرم یکی از بهترین روشهای می باشد که ماهیچه های شما را باز می کند و استرس را از شما دور می نماید. برای اینکه از حمام آب گرم و خواص آن بهره مند شوید می توانید یک وان آب گرم را اماده کنید و مقداری نمک در آن بریزید اینکار سبب می شود که پوست شما لطیف تر گردد.
علاوه بر استفاده از حمام آب گرم، سعی کنید به صورت مداوم آب بخورید که هم خستگی از شما دور شود و هم درد کمتری را داشته باشید.
امروزه محصولات مختلفی نیز در بازار وجود دارد که سبب آرامش شما و تسکین درد می شود مثل انواع صابون ها و شامپوها و… که می توانید از بازار تهیه نمایید و در وان آب گرم بریزید.

تالار عروسی لوکس و لاکچری شمس العماره ، آماده پذیرایی از میهمانان عزیز شما می باشد.