برای عروس خانم در اعیاد چه هدیه ای بگیریم ؟

برای عروس خانم در اعیاد چه هدیه ای بگیریم ؟ باغ تالار عروسی شمس العماره کرج : عروس خانم ها بیشتر مواقع می گویند که نمی توانند به خانواده ی داماد بگویند که چه رسم و رسوماتی دارند و دچار سردرگمی می شوند. از طرفی دیگر قادر نیستند که جواب خانواده شان را نیز بدهند.

برخی از آنها دارای خانواده های هستند که کاملا سنتی بوده و باید مراسم ازدواج شان برگرفته از باید و نبایدهای باشد. مثلا برخی می گویند که باید چیزهای مثل قباله پیچ و… را داشته باشند.

برای عروس خانم در اعیاد چه هدیه ای بگیریم

عده ی رسم دارند در تمامی اعیاد به عروس و دامادها کادو بدهند. البته عید نوروز که جای خود را داشته است. از طرفی دیگر رسم در برخی از طوایف بر این است که وقتی دختری را عقد کردند در زمان عقد همسرش برای او کادو بخرد. حالا عروس خانم ها می گویند که چطور باید به همسرشان بگویند که وظیفه دارد تا برای او یک هدیه مناسب تهیه کنند و به منزل شان برود. این هدیه می تواند شامل موارد مختلفی باشد مثل لباس ،طلا، جواهرات و….

برای عروس خانم در اعیاد چه هدیه ای بگیریم ؟

برای عروس خانم در اعیاد چه هدیه ای بگیریم ؟

کادوی عیدی برای عروس خانم ها : زمانی این شرایط می تواند برای عروس خانم استرس آور باشد که شوهری دانشجو یا با درآمد کم داشته باشد و قدرت خرید این همه کادو را نداشته باشد. در مقابل عروس خانم نیز نمی دانند که چگونه به خانواده اش بگوید تا بیخیال این رسم و رسومات شوند. تمامی این موارد می تواند بر روی رابطه عروس و داماد تاثیرگذار باشد.

دوران عقد و هدیه دادن به عروس

این موارد که ذکر کرده ایم در دوران عقد می تواند واقعیتی باشد که برای عروس خانم رخ میدهد و نگرانی های را می تواند به وجود بیاورد که فرصت شناخت را از او می گیرد. به جای اینکه به این فکر کند که چطور اینده ی خوبی را برای هم بسازند مداوم درگیر این رسم و اداب می باشد که هیچ پشتوانه ی منطقی ندارند.

هدیه دادن باید به صورت خودجوش باشد و بیانگر مهربانی و الفت است نه اینکه مثل دوران مشق مدرسه فقط حالتی کسل کننده را به وجود بیاورد. البته در فرهنگ ما برخی از هدیه های دوران عقد و نامزدی مثل جریمه های طولانی می باشد که بارها آن ها را شنیده ایم.

اگر شرایط به این صورت باشد دقیقا هدیه نه می تواند کار درستی را برای شما داشته باشد بلکه خلاف آن عمل می کند. مثلا اب دریا می تواند بر میزان تشنگی اضافه کند چون شور بوده وکارهای این قبیل هم اختلافات را زیادتر کند.

کادو عروسی گاهی به عنوان تجملات همراه می شود و همچنین پس از مدتی به تدریج جنبه ی وظیفه به خود می گیرد. از اینها مهمتر دلهره های مالی است که بین دختر و پسر در دوران عقد به وجود می آید. هدیه دادن فقط می تواند یک بار مالی را به دوران عقد اضافه کند.

واقعیت برای عروس خانم در اعیاد چه هدیه ای بگیریم اینجاست که در مقابل این اداب و رسوم ها چطور رفتار کنیم؟ در گام اول بهتر این می باشد که جوان ها به جای اینکه خودشان را درگیر این مسائل کنند، در فضای مناسب با خانواده های خود صحبت کنند و بگویند که نمی توانند قصد انجام این کارها را ندارند. با فرهنگ سازی صحیح می تواند از پس بسیاری از مشکلات به خوبی بربیاید و آن ها را برطرف کنند.

در زمان عقد خرج و مخارج بر عهده ی پدر است یا داماد؟

این موضوع به فرهنگ خانواده ها مرتبط است و در ایران هیچ قانونی در این رابطه وجود نداشته که پس از دوران عقد پسر باید هزینه ی دختر را تامین کند ولی انها همسر یکدیگر هستند و در صورتی که پسر اینکار را انجام بدهد دور از ذهن نخواهد بود و می تواند بعدها به عنوان یک تکلیف به شمار رود.

باغ تالار عروسی شمس العماره

برای خانواده ها فرهنگ سازی می تواند به واسطه رسانه ها صورت بگیرد و اصلی ترین فرهنگ سازی را جوان ها خودشان باید انجام بدهند. اینگونه رفتارها مانند یک موج است که در یک خانواده می تواند ایجاد گردد. مواردی مثل جهازهای در حد ضرورت، مهریه های سبک و… باید لحاظ گردد ولی متاسفانه ما در بسیاری از موارد برعکس کاملا انجام میدهیم. هر سال به موج تشریفات ، موردهای دیگری اضافه می شود و در نهایت نمی توانند این موارد سبب خوشبخت شدن دختران و پسران شوند.

بهتر است به جای اینکه هدیه های دوران عقد، طلاهای گران قیمت باشند بلکه یک یادگاری را به عنوان هدیه به عروس و داماد بدهیم. به عنوان مثال زیورالات نقره قیمت کمتری داشته اند و هم زیبایی زیادی داشته اند. البته شاید ساده نباشد که عروس و داماد بتوانند به خانواده ها بگویند که قصد دارند برخلاف عرف عمل کنند. پس بهتر است با ظاهر کاری هم آن ها را راضی نگه دارند و هم کمتر هزینه کنند.

مهم ترین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که در اولین گام های زندگی تان حرمت بزرگتر را حفظ نموده ولی سنتهای که سبب می شوند شادی ها را از شما بگیرند را دور بریزید.

تالار عروسی لوکس و لاکچری شمس العماره همراه شما برای برگزاری مراسمی به یادماندنی و خاطره انگیز می باشد.