نکات مهم در خصوص برنامه ریزی های پیش از ازدواج

نکات مهم در خصوص برنامه ریزی های پیش از ازدواج , باغ تالار شمس العماره : زمانی که شما می خواهید برای مراسم عروسی تان لیست مهمان ها را آماده کنید یا می خواهید یک برنامه ریزی در خصوص بودجه مراسم تان داشته باشید شاید فکر کنید که سخت ترین کار در انتظار شما می باشد. ولی فراموش نکنید این کار سختی نیست و شما نباید از آن یک غول برای خود بسازید. همانند جمله معروف که هیچ کاری نشد ندارد….

نکات مهم در خصوص برنامه ریزی های پیش از ازدواج

شما می توانید در زمان برنامه ریزی های پیش از ازدواج به نکاتی دقت داشته باشید تا بتوانید مراسم و برنامه ریزی را به خوبی انجام بدهید و با خیالی راحت از روزهای پیش از مراسم تان نیز لذت ببرید.

  1. خودتان را درگیر مسائل بیهوده نکنید

حتما شما هم با افرادی روبرو شده اید که مداوم از عروس و داماد سوال های بیهوده می پرسند و شما هم مجبور هستید به سوالات شان پاسخ دهید تا مبدا از شما گله مند شوند ولی بهتر است چندین عکس در خصوص خرید حلقه تان یا جهیزیه و …. را در فضای مجازی انتشار بدهید تا مجبور نباشید به سوالات جزئی شان در این خصوص جواب بدهید.

برنامه ریزی های پیش از ازدواج

برنامه ریزی های پیش از ازدواج

۲) تالار پذیرایی مناسبی را انتخاب نمایید

برای اینکه مطمئن شوید که برگزاری مراسم تان در فلان تاریخ قطعی است باید به دنبال یک تالار پذیرایی مناسب باشید تا رنگ حقیقت را برای مراسم عروسی تان احساس کنید. برای انتخاب تالار باید هیچ کار عجله ی را انجام ندهید و سعی کنید همه چیز طبق قاعده و با صبر و حوصله پیش برود. شما مجبور نیستید از هفته های قبل اینکار را با استرس انجام بدهید بلکه از ماه های پیش از عروسی به دنبال بهترین و ایده ال ترین تالار از دید خودتان بروید.

۳) لباس عروس

اگر از عروس خانم ها بپرسید که سخت ترین مرحله در برگزاری مراسم عروسی چیست قطعا با انتخاب لباس عروس روبرو می شوید ولی به جای اینکه به فکر این باشید که وسواس را در خرید لباس عروس به خرج بدهید به این فکر کنید که شما چقدر در این لباس زیبا خواهید بود.

۴)انتخاب کیک عروسی

اگر از افرادی هستید که نگران چاق شدن یا لاغر شدن تان هستید باید به شما بگوییم در زمان تست و انتخاب کیک عروسی این گزینه را فراموش کنید و فقط به این فکر کنید که کیک تان در روز عروسی چه شکلی است و آیا شما از طعم و ظاهر آن راضی هستید یا خیر.

۵)شب پیش از مراسم

متاسفانه بیشتر افراد طعم واقعی این روز را به خوبی نمی چشند و فقط به خودشان استرس و اضطراب راه میدهند ولی این را فراموش نکنید که شما ماه ها و یا شاید سال ها منتظر این بوده اید که خودتان را در لباس عروس یا لباس دامادی ببنید پس نیازی نیست این شب را به خودتان تلخ بگذرانید.
اگر همه ی کارهایتان را به خوبی انجام داده باشید به خودتان بگویید که فردا همه چیز خوب پیش می رود و جایی برای نگرانی وجود ندارد به همسرتان شب بخیر بگویید و سعی کنید شب آرامی را پشت سر بگذارید.

یک تالار عروسی خوب چه ویژگی های دارد؟

همانطور که در رابطه با برنامه ریزی های پیش از ازدواج ، اشاره کرده ایم انتخاب باغ تالار شیک و ارزان از اصلی ترین مواردی می باشد که باید در مراسم عروسی با دقت زیادی انتخاب شود. البته در گذشته به جای اینکه باغ یا تالار را برای مراسم انتخاب کنند از حیاط منزل استفاده می کردند چون معمولا خانه های ویلایی حیاطهای بزرگی داشتند و خانواده ها ترجیح میدادند مراسم در حیاط خودشان برپا شود.

قبل از اینکه به سراغ جستجو برای تالار مورد نظرتان بروید یک لیست از مهمان هایتان را اماده کنید تا به صورت حدودی متوجه شوید که قرار است چقدر جمعیت را برای مراسم تان دعوت کنید.

اگر تعداد جمعیتی که شما دعوت می کنید زیاد باشد پس باید تالاری را که انتخاب می نمایید با این میزان جمعیت متناسب باشد ولی اگر تعداد جمعیت کم باشد و فضای تالار زیادی از حد بزرگ باشد قطعا مراسم شما را از آنچه که هست خلوت تر نشان خواهد داد. این نکات را حتما در زمان انتخاب تالار مد نظر بگیرید.

نکته ی مهم دیگری که در خصوص انتخاب تالار وجود دارد این است که هیچ وقت تنها به گفته های که از زبان مدیریت تالار می شنوید اکتفا نکنید چون هیچ کس به شما نمی گوید که مثلا تالار من چنین معایبی را دارد. سعی کنید این نتیجه را از پرسش از افرادی که پیش تر از باغ عروسی استفاده کرده اند ،بدست بیاورید.

به پرسنل تالار نیز دقت نمایید. تالارهای می توانند نظر مهمان های شما را به خود جلب کنند که پرسنلی مهربان و البته وظیفه شناس داشته باشند تا اگر در طول مراسم ،مهمان های شما کم و کاستی داشتند به آن ها رسیدگی شود و پذیرایی به بهترین شکل از آن ها صورت بگیرد.

از سرویس بهداشتی تالار غافل نشوید. این گزینه از اصلی ترین مواردی است که متاسفانه نادیده گرفته می شود ولی بهتر است به تمیزی سرویس های بهداشتی و البته وجود نمازخانه دقت داشته باشید. این گونه هم برای مهمان های خودتان ارزش قائل شده اید و هم به جزئیات دقت کرده اید.

برخی از تالار ارزان قیمت کرج فضاهای را برای کودکان ایجاد کرده اند که در طول مراسم بتوانند در آن قسمت به بازی بپردازند و این یکی از بهترین مزیت ها برای یک تالار عروسی می تواند باشد چون والدین می توانند در طول مراسم بدون اینکه کودکشان خسته شود در مراسم شما حضور داشته باشند.

پارکینگ به عنوان یکی دیگر از مواد اصلی در انتخاب تالار است. اگر تالاری که انتخاب می کنید به مرکز شهر نزدیک باشد و پارکینگ هم نداشته باشند مهمانهای شما به ناچار مجبورند زمان زیادی را برای پیدا کردن پارکینگ صرف کنند ولی اگر بیرون شهر باشد و جای پارک هم زیاد وجود داشته باشد دیگر این مشکلات به وجود نخواهد امد. البته وجود تالار به دور از شلوغی شهر خود معایبی دارد که می توان به عدم آشنایی مهمان ها با آدرس تالار اشاره نمود که این مورد می تواند با نوشتن و درج کروکی دقیق ادرس در کارت های دعوت برطرف گردد.

در هر صورت شما باید بتوانید با برنامه ریزی های دقیق، آنگونه که می خواهید مراسم عروسی خود را برگزار نمایید.