بهترین مقصد برای ماه عسل

بهترین مقصد برای ماه عسل , باغ تالار عروسی شمس العماره کرج : یکی از بهترین مراحل ازدواج و مراسم عروسی ،ماه عسل می باشد. زمانی که تصمیم می گیریم به ماه عسل برویم یعنی می خواهیم خودمان را از تمامی استرس ها و سختی های که برای عروسی مان کشیده ایم به دور کنیم و سپس در کنار عشق مان به سپری کردن لحظه های زندگی مان بپردازیم.

ماه عسل از دوره قاجار به فرهنگ ایرانی ها وارد شده است و کم کم در بین مردم رایج شد و اوایل تنها مردم در طبقه های بالا به ماه عسل می رفتند.

بیشتر بخوانید : قیمت تالار عروسی

ماه عسل امروزه به عنوان یکی از اصلی ترین مراسم ها به شمار می رود که مانند بله برون و پاتختی و…. بسیار به آن اهمیت میدهند. البته هنوز هم تفاوت های بین ماه عسل ایرانی و خارجی وجود داشته است و ایرانی ها همان ساعت پایان مراسم راهی ماه عسل نمی شوند چرا که آن ها فردای روز عروسی پاتختی دارند.

بهترین مقصد برای ماه عسل

بهترین مقصد برای ماه عسل

بهترین مقصد برای ماه عسل

زوج های زیادی هستند یک یا دو روز پس از مراسم عروسی برای رفتن به ماه عسل اماده می شوند و بیشتر زوجین خودشان تصمیم می گیرند که کجا بروند و برنامه ریزی های ماه عسل را انجام میدهند. در هر صورت بهتر است نزدیک ترین مناسب یا تعطیلی را عروس و دامادها انتخاب کنند و به ماه عسل بروند. در هر صورت عروس وداماد نباید با مشغله های که وجود داشته است ماه عسل شان را به تاخیر بیندازند و نکات مهم در رابطه با سفر ماه عسل را از یاد ببرند . اگر هم قصد ندارند به جای سفر کنند دیگر لزومی درمورد برنامه ریزی ماه عسل ندارند. در ایران مکان های مختلفی وجود دارد که شما می توانید برای ماه عسل آن را انتخاب کنید. در ادامه به برخی از آن ها اشاره شده است:

مشهد مقدس

حرم مطهر امام رضا

یکی از بهترین نقاط برای آغاز زندگی مشترک ،حرم مطهر امام رضا ع است.

غار مغان

در روستای تاریخی مغان است که دارای زیبایی های خاص و منحصر به فردی است و در روستایی پلکانی می باشد.

آرامگاه فردوسی

برای عروس و دامادهای که به شعر و شاعری علاقه دارند؛ ارامگاه فردوسی در میان باغی مصفا در فاصله بیست کیلومتری شمال شهر مشهد است.

باغ وکیل آباد

باغ وکیل آباد یکی دیگر از جاذبه ای گردشگری استان خراسان می باشد که می تواند گزینه ای مناسب برای مقصد ماه عسل شما باشد.

اصفهان

کاخ چهلسون

این بنا در اوایل قرن ۱۱ هجری قمری در بین بناها و باغ ها و کاخ های محوطه دولت خانه صفوی ساخته شده است

سی و سه پل

از بناهای معماری بسیار زیبا است که دارای طول سیصد متر و عرض ۱۴ متر است.

باغ گل ها

باغی سرشار از گل های زیبا ، که در فصول مختلف سال باغ را به زیبایی خود مزین کرده است.

پل خاجو

یکی دیگر ا پل های تاریخی اصفهان که بر روی زاینده رود زده شده است ، تاریخچه احداث و ساخت این پل نیز به دوران صفویه برمیگردد.

 

شیراز

شیراز دارای بخش های دیدنی زیادی است که می توانیم به

 • نارنجستان قوام
 • ارگ کریم خان
 • مسجد نصیر الملک
 • تخت جمشید
 • و…
 • اشاره کنیم.

همدان

در میان بهترین مقصد برای ماه عسل همدان نیز دیدنی های زیادی را داشته است که هر کسی می تواند برای ماه عسل خود آن را انتخاب کند و قطعا از سپری کردن ماه عسلش در این شهر لذت ببرد. در همدان مکان های دیدنی مثل :

 • غار علیصدر
 • آبشار گنج نامه
 • سراب ملوسان( این سراب چشمه های جوشانی را داشته است که از دل کوه بیرون می آید و آب مورد نیاز را برای زمین های کشاورزی محیا می کنند) ،
 • قلعه و آتشکده نوشیجان
 • و..

وجود داشته است.

تبریز

تبریز شهر اولین ها ، اخرین شهری که قصد معرفی آن را به شما داریم و پر از دیدنی های جذاب است . تبریز دارای جنگل های ارسباران می باشد که این جنگل ها در دل طبیعت بکر هستند و دارای زیبایی های خیره کننده ی می باشند. همچنین در تبریز می توانید عمارت ایل گلی ، روستایی صخره ی کندوان ، قلعه بابک را نیز مشاهده کنید.
امارت ایل گلی یکی از تفریح گاه های می باشد که در شهر تبریز بوده و همواره شلوغ است و بازدیدکنندگانی زیادی را به سمت خود جلب کرده است.

باغ تالار عروسی شمس العماره کرج ، برای برگزاری مراسمی ناب و زیبا همراه شماست.  باغ تالار شیک و ارزان در کرج : شمس العماره