برای برگزاری مراسم عروسی تالار بهتر است یا باغ ؟

برای برگزاری مراسم عروسی تالار بهتر است یا باغ ؟ باغ تالار عروسی شمس العماره کرج : یکی از دغدغه های اصلی افرادی که می خواهند برای خودشان جشن عروسی بگیرند انتخاب محل برگزاری جشن عروسی می باشند. آن ها می خواهند بدانند که می توانند در کدام محیط برای خودشان مراسمی راحت تر برگزار کنند؟ شما باید حداقل ۶ ماه قبل از اینکه مراسم عروسی تان را بگیرید محل برگزاری آن را مشخص کنید که البته تالار و باغ را باید با توجه به فصل و روز آن مشخص نمایید.

برای برگزاری مراسم عروسی تالار بهتر است یا باغ ؟

۱)دسترسی شهری و موقعیت آن :

محلی که شما برای برگزاری مراسم عروسی خودتان انتخاب می کنید باید از نظر موقعیت جغرافیایی و دسترسی شهری دارای وضعیت مناسبی باشد. مردم بیشتر تالارها را انتخاب می کنند به دلیل اینکه نسبت به باغ ها دسترسی راحت تری را دارند ولی در نظر داشته باشید که تالارهای که در مسیرهای ترافیک واقع شده اند منجر به خستگی و کلافه شدن مهمان ها خواهد شد.

تالار بهتر است یا باغ

تالار بهتر است یا باغ

۲)میزان ظرفیت سالن عروسی :

میزان وسعت محلی که شما انتخاب می کنید با میزان ظرفیت سالن پذیرایی ارتباط مستقیمی دارد. اگر مهمان های شما کم هستند سالنی را انتخاب کنید که زیاد بزرگ نباشد و مهمان های شما بسیار کم دیده شوند. به سرویس بهداشتی هم دقت کنید. در صورتی که شما می خواهید مراسم عروسی تان را در فصل های سرد برگزار کنید حتما دقت کنید که به اندازه کافی سرویس بهداشتی وجود داشته باشد و همچنین از نظافت و تمیزی کافی برخوردار باشند.

۳)نظافت سالن ها

زمانی که می خواهید باغ عروسی را انتخاب کنید حتما به نظافت رومیزی ها،روکشها، دیوارها و درها دقت کنید. به مدیریت تالار تاکید کنید که برای شما از رومیزیها و روکش های صندلی استفاده کند که تمیز باشد و حتی الامکان در روز قبل آنها را شسته باشند. حتما تاکیدهای لازم را داشته باشید تا آن ها متوجه شوند شما چقدر بر روی این موضوع تاکید داشته اید.

۴)کیفیت غذا را بررسی کنید

پس از اینکه تالار مورد نظرتان را انتخاب کردید و پیش از اینکه قراردادی را با آن ها انجام بدهید حتما از کیفیت غذای آن ها مطمئن شوید و تست غذا را انجام بدهید. عموما مشتریها یک روز سر زده به تالار یا باغ می روند و پس از ملاقات با مدیر تالار غذای آن ها را تست می کنند و از نحوه ی سرویس دهی آن ها مطمئن می شوند. اگر برای شما مقدور است حتما از نوع لباس، برخوردار مهماندار با مهمان ها و… بازدید کنید. تمامی این موارد به شما کمک می کند تا بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید.

۵)بررسی نهایی و پایانی

حتما روز پیش از مراسم به باغ یا تالار عروسی که انتخاب کرده اید سر بزنید و مطمئن شوید که همه چیز مرتب می باشد. همه چیز را از نظر روکشهای صندلی، تعداد صندلی، تزئین ها و… بررسی کنید چون تمامی این سبب می شود تا شما مدیریت تالار را متوجه کنید که چقدر بر روی این مسائل حساسیت داشته اید و آن ها تلاش می کنند تا رضایت شما را بدست بیاورند.

برای برگزاری مراسم در تالار عروسی چقدر باید هزینه کنم؟

معمولا برای اینکه تالار عروسی را انتخاب کنید باید یک رقم ثابت بدون در نظر گرفتن تعداد مهمان ها برای ورودی بپردازید. هزینه ی غذا و پذیرایی در تالار عروسی برای هر نفر محاسبه می شود و به تعداد مهمانهای شما و پیش غذا و دسرها وابسته است. معمولا درصدی از مجموع هزینه ها به هزینه ی خدمات وابسته است که به کل قیمت تالار عروسی اضافه می گردد.

طبق قانونی که وجود داشته است هزینه ی مالیات برارزش افزوده و عوارض را باید شما پرداخت کنید. اگر شما تمایلی به عدم پرداخت هزینه بابت بادکنک آرایی و… داشته باشد نیازی نیست هزینه ی پرداخت نمایید.

معمولا به این صورت است که شما در زمان عقد قرارداد باید مقداری از هزینه ی را به صورت بیعانه پرداخت کنید و تالار یا باغ را برای تاریخ مورد نظر رزرو نمایید. حدودا یک هفته پیش از مراسم دو سوم هزینه را پرداخت می کنید و در شب عروسی زمانی که مطمئن شدید همه چیز مرتب می باشد و در ارائه خدمات اصلا مشکلی وجود ندارد تسویه حساب نهایی را انجام میدهید.