حضور زوج جوان در قطعه شهدا

حضور زوج جوان در قطعه شهدا  , شمس العماره کرج : شاید شما هم از افرادی باشید که دلتان یک آرامش واقعی بخواهد یا به دنبال این باشید که متفاوت باشید. برگزاری مراسم عروسی در قطعه شهدای گمنام از جمله کارهای می باشد که شاید کم تر کسی آن را انجام داده باشید. برخی از زوج های جوان به دور از تجملات و شلوغی های بی مورد تصمیم می گیرند که مراسم شان در گلزار شهدا برگزار شود و قطعا چنین مراسمی به عنوان یکی از بهترین و پرخاطره ترین ها خواهد بود و همچنین تا سالیان سال حس آرامش آن در زندگی باقی خواهد ماند.

شروع زندگی در کنار شهدای گمنام

در دوره ی زندگی می کنیم که بیش تر افراد در فکر این هستند که یک ازدواج پرخرج و پر از تجملات را داشته باشند ولی در میان جوان های نیز دیده می شوند که می خواهند شروع زندگی شان را در اماکن متبرک آغاز نمایند.
مدتی است که دیده ایم برخی از زوج های جوان می خواهند مراسم عقدشان را در کنار مزار شهدای گمنام برگزار کنند تا هم زندگی شان را متبرک کنند و هم به خانواده های دیگری پیامی مبنی بر شروع زندگی پر از ارامش و ازدواج آسان را منتشر کنند شاید این مورد تلنگری باشد تا خانواده ها دست از این سخت گیری های بی مورد بردارند و ازدواج را اسان تر کنند تا جوان ها بتوانند برای شروع یک زندگی پیش قدم شوند.

حضور زوج جوان در قطعه شهدا

حضور زوج جوان در قطعه شهدا

وجود شرایط سخت می تواند شامل مهمان های شلوغ و آن چنانی، هزینه های مرتبط با موسیقی، داشتن منزل شخصی، دارا بودن خودرو، حقوق های زیاد، مراسم های مجلل باشد و البته جهیزیه های آنچنانی که برخی از خانواده ها واقعا نمی توانند از پس آن بربیایند و به ناچار مجبورند از ازدواج دخترانشان صرف نظر کنند. هر کدام از مواردی که ذکر کرده ایم می توانند سبب به تاخیر انداختن ازدواج و دوری از آن باشند و به دنبال آن نیز سن ازدواج بالاتر خواهد رفت.

ازدواج آسان در کنار قبور شهدا و گلزار شهدا

با توجه به گفته امام جمعه موقت کنگان ، یکی از عواملی که در زندگی زوج ها مخصوصا آن های که شروع راه هستند برکت می آورد، گناه نکردن است.
ایشان در ادامه گفته اند که کسانی که شب اول زندگی شان را در قبور شهدا و کنار حرم اهل بیت شروع کنند میتوانند به هدف نزدیک تر باشند و هر کسی به طریقی تلاش کند که در شب های ازدواج و عروسی اش گناه نکند خداوند در دنیا و اخرت برای او برکت های زیادی را خواهد فرستاد.
یکی از اصول زندگی ، کمک کردن زن و مرد به یکدیگر است نه اینکه بخواهند زمینه را ایجاد کنند که همدیگر را به دردسر بیندازند و البته اگر جهیزیه سبب شود که یکدیگر به زحمت بیوفتند اصلا خوب نیست و هر چیزی که سبب شود زندگی بهتر برگزار شود بسیار مورد پسند می باشد . با توجه به بیانات امام جمعه کنگان میتوان نتیجه گرفت که هر مورد که ازدواج را به تاخیر بیندازد اصلا جایز نیست و خوب هم نمی باشد.