دعوت از همکاران برای مراسم عروسی

دعوت از همکاران برای مراسم عروسی , باغ تالار شمس العماره :  یکی از مواردی که بر روی هزینه برگزاری مراسم عروسی و تعداد آن تاثیر زیادی داشته است ، دعوت همکاران و دوستان است. برخی از عروس و دامادها لیست دعوت از مهمان ها را به عنوان سخت ترین کار پیش از مراسم عروسی می دانند. فرقی نمی کند که شما می خواهید مهمانهای زیادی را دعوت نمایید یا مهمانهایتان کم است بلکه شما فکرتان را درگیر لیست کسانی می کنید که قرار است در مراسم شما حضور داشته باشند.

دعوت از همکاران برای مراسم عروسی

دعوت از همکاران برای مراسم عروسی

دعوت از همکاران برای مراسم عروسی

اگر برخی از آنها را دعوت نکنید ممکن است بعد از مراسم با دیدن شما به شکل زبانی شما را سرزنش کنند ولی در مقابل ممکن است آنها را دعوت کنید و خودتان در چنین شرایطی معذب باشید. پس ما در چنین شرایطی چه کاری را می توانیم انجام بدهیم که به عنوان بهترین کار است؟

نوشتن لیست مهمان ها

شما باید به خوبی بدانید که تماما اختیار این لیست به دست شما می باشد و شما باید تصمیم بگیرید که چه کسانی را دعوت کنید و چه کسانی را دعوت نکنید. اگر می خواهید این لیست را بنویسید به سوال های زیر پاسخ دهید تا بتوانید بهتر و راحت تر تصمیم بگیرید.

  • تا چه حدی با همکارانتان راحت هستید؟
  • آیا بیرون از محل کار با آنها ارتباطی دارید؟
  • اگر یک روز همکارانتان را نبینید چه حسی دارید؟
  • میزان صمیمت شما چقدر است؟

اگر به تمامی این سوال ها پاسخی مثبت می دهید پس باید همکاران خود را دعوت کنید ولی اگر برای شما مهم نیست پس نیازی به نوشتن نام آنها در لیست مهمان نیست.
هیچ نیازی به این نیست که شما از تصمیمی که دارید به همه ی اطلاع بدهید.تنها کافی است با خودتان فکر کنید که در صورت دعوت این همکارا چه حسی به شما دست میدهد. آیا واقعا از اینکه در مراسم شما باشند خوشحال می شوید. البته برخی از افراد فقط برای اینکه حس عذاب وجدانی نداشته باشند اقدام به دعوت چنین مهمان های می کنند.
زمانی که برای آماده کردن لیست و انتخاب مهمان ها تصمیم می گیرید حتما به میزان بودجه و محدودیتی که دارید توجه کنید. اگر فقط به نزدیکان خود علاقه دارید و بودجه ی محدودی نیز دارید پس بهتر است از دعوت افرادی که حس خوبی به آن ها ندارید صرف نظر کنید.

یکی از نکاتی که باید حتما به آن دقت داشته باشید این است که در حضور افرادی که به مراسم تان دعوتشان نکرده اید در مورد رقم و تعداد صحبتی نکنید. اگر شما در مورد گروه فیلم برداری،آتلیه ، لباس و… در حضور همکاران صحبت های را داشته باشید در واقع آنها را ترغیب کرده اید که در مراسم شما حضور داشته باشند و اگر دعوت شان نکنید شاید از شما ناراضی شوند و حس خوبی نداشته باشند. پس اصلا با انجام اینکار محدودیتی برای خودتان به وجود نیاورید. در صورتی که تمامی همکاران تان را دعوت کردید و فقط با یک یا دو نفر راحت نیستید به شما توصیه می کنیم آنها را دعوت کنید چون اصلا جلوه ی خوبی نخواهد داشت.

در اخر به نوع مناسبات خودتان با همکاران تان دقت کنید اگر بدون هیچ نوع صمیمیتی بوده و کاملا خشک و رسمی هستید بهتر است اصلا آن ها را دعوت نکنید و لیست مهمان های خود را از افراد نزدیک و فامیل تان قرار بدهید.

افرادی که با همکاران خود رابطه های صمیمی و گرمی دارند و بیشتر در محل کار در مورد مسائل مختلف با یکدیگر صحبت می کنند بهتر است برای مراسم ازدواج شان همکاران را نیز دعوت کنند.

شمس العماره بهترین تالار عروسی کرج