راهنمای انتخاب کارت عروسی

راهنمای انتخاب کارت عروسی

راهنمای انتخاب کارت عروسی : کارت عروسی چگونه باید باشد،مدل های کارت عروسی , معمولا چندین روز پیش از برگزاری مراسم عروسی،معمولا عروس و دامادها برای انتخاب و تهیه و چاپ کارت عروسی مورد نظر خود با دغدغه های زیادی مواجه میشوند،آنها دوست دارند کارتهایشان سریعتر آماده شود تا آنها را به دست اقوام و دوس تان و آشناهایشان برسانند.

شاید به نظر شما، تهیه و آماده کردن کارت عروسی برای برگزاری مراسم در تالار عروسی کار بسیار ساده ای باشد،اما اغلب اوقات مشکلاتی پیدا می شوند که باعث می شوند استرس زوجین افزایش یابد،اگر عروس و دامادهای عزیز قبل از اینکه بخواهند برای تهیه کارت عروسی شان اقدام کنند،به نکاتی که برای شما ارائه می دهیم عمل کنند،به مقدار بسیار زیادی از دغدغه های فکری آنها کاسته می شود،در ادامه این نکات را برای شما بیان می کنیم با شمس العماره همراه باشید.

راهنمای انتخاب کارت عروسی

راهنمای انتخاب کارت عروسی

راهنمای انتخاب کارت عروسی

بهره مندی از تصاویر در کارت عروسی

از چندین سال قبل تا اکنون استفاده کردن از تصاویر برروی کارت های عروسی رواج دارد،در این میان برخی از زوجین دوست ندارند از تصاویری روی کارت عروسی شان چاپ شود.اما بهتر است بدانید به کاربردن تصاویری برروی کارت عروسی باعث جذاب تر و بهتر شدن کارت ه عروسی می شود،اغلب برخی از عروس و دامادها عکس خودشان را روی کارت های عروسی شان چاپ می کنند.

بعضی از زوجین از این موضوع به شدت استقبال می کنند و علاقه وافری نشان می دهند،در مقابل برخی دوست دارند که تصاویر فانتزی روی کارت های دعوتشان چاپ شود،این موضوع کاملا به سلیقه شخصی افراد بستگی دارد و قانون یکسانی ندارد.

استفاده از اشعار زیبا

به کار بردن یک قطعه شعرزیبا و احساسی برروی کارت دعوت عروسی چندین برابر به زیبایی کارت عروسی می افزاید.حال اگر قطعه شعری که انتخاب کرده اید کوتاه و پرمعنا باشد به طور یقین خیلی بهتر خواهد بود.پیشنهاد ما به شما این است که شعری را برروی کارت عروسی تان برگزینید که علاوه برتکرارری نبودن،شاد و پویا باشد،تا هنگامی که به دست کسانی که می خواهید به مراسم خود دعوت کنید رسید آنها با خواندن شعر روی کارت عروسیتان ،شعر برایشان تازگی داشته باشد و توجه شان را جلب نماید.

بهره گیری از فونت و رنگ های زیبا و جذاب

برای چاپ متن روی کارت دعوت سعی کنید فونت زیبایی انتخاب کنید،اگر تمایل دارید یک قطعه شعری روی کارت عروسی تان چاپ شود استفاده از فونت نستعلیق به زیبایی کارت عروسی می افزاید. برای تایپ متنی که مربوط به زمان و مکان برگزاری مراسم عروسی است،بهتر است از فونتی استفاده شود که به آسانی قابل خواندن باشد،استفاده از رنگ ها در کارت چاپ متن کارت عروسی در جذابیت آن موثر است،به عنوان مثال در قسمتی که اسم عروس و داماد ذکر می شود،می توان از رنگ هایی همچون قرمز و بنفش استفاده کرد.

جنس کاغذ و تزئین کارت عروسی

به طور معمول جنس کارت های عروسی از کاغذ می باشد،ولی برخی ازاین جنس ها دارای قیمت بیشتری هستند،مانند کارت های روغنی و چرم و…،و اگر از یک روی این کارت ها از یک شی تزئینی کوچک نسبت به اندازه کارت استفاده شود،به زیبایی و جذابیت کارت عروسی چندین برابر افزوده می شود.مانند تزئین کرت با چند عدد نگین یا چسباندن پاپیون و یا گل هایی که کوچک و زیبا باشند می تواند کارت های عروسی شما را بسیار زیبا نشان دهد.

به کار بردن خلاقیت برای چاپ کارت

برخی از عروس و داماد ها دوست دارند کارت عروسی متفاوتی داشته باشند از این روخودشان اقدام به طراحی کارت عروسی شان می کنند.
برای مثال برخی از زوجین دوست دارند به زبان مادری و یا گویش محلی خودشان متن روی کارت راچاپ کنند،و یا دوست دارند روی کارت عروسی ضرب المثل های معروف و رایج و یا عبارت های عموم پسند به کارببرند،با این اقدامات کارت عروسی تان بیشتر جذابیت پیدا می کند.توجه داشته باشید که متفاوت بودن به معنی زیاده روی درهزینه ها نیست،در بیشتر اوقات می توان با هزینه بسیارکمی،تفاوت های زیادی به وجود آورد.همچون عروس ودامادی که خودشان شعری سروده اند ودوست دارند آن را روی کارت عروسی شان چاپ کنند،و بهتر است در انتهای کارت قید کنند که شعر را خودشان سروده اند.

راهنمای انتخاب کارت عروسی

راهنمای انتخاب کارت عروسی

توجه به اعیاد و مناسبت ها

اگر تاریخ برگزاری مراسم روز عروسی تان در یک روز خاص و یا اعیاد مذهبی باشد،شما می توانید روی کارت عروسی تان به این روزهای خاص اشاره ای داشته باشید،به عنوان مثال اگر روز عروسی شما مصادف با روز تولد یکی از ائمه اطهارباشد شما می توانید روی کارت عروسی خود یک بیت شعر در وصف آن معصوم بزرگوار چاپ نمایید،با این اقدامات کارت عروسسی شما جذابیت بیشتری پیدا می کند.

عنوان کردن آدرس و زمان برگزاری مراسم عروسی

قبل از اقدام به چاپ کردن کارت عروسی خود باید از قبل تاریخ برگزاری مراسم و همچنین مکان آن تصمیم گرفته و تعیین کرده باشید،تا در هنگام چاپ کارت عروسی به صورت دقیق آدرس محل برگزاری مراسم عروسی و تاریخ درج شود،تا برای مهمان ها چیزی مبهم نباشد و مهمان ها نیز برای حضور در مراسم شما تدارکات لازم را ببینند ،بهترین زمان توزیع کارت های عروشسی حداقل دوهفته قبل از برگزاری مراسم عروسی است.

باغ تالار عروسی شمس العماره آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز می باشد .جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان و مشاورین ما در شمس العماره تماس حاصل فرمائید.