چگونه والدینی را که طلاق گرفته اند را به عروسی دعوت کنیم ؟

چگونه والدینی را که طلاق گرفته اند را به عروسی دعوت کنیم ؟ باغ تالار عروسی شمس العماره : همه ی ما به خوبی می دانیم که این موضوع به صورت فراگیر نیست و تنها عده ی هستند که متاسفانه با آن درگیر می شوند. اما اگر یکی از والدین عروس و داماد با این مشکل روبرو شده باشد قطعا ذهن شان را درگیر می کند. آیا می توان در چنین شرایطی هر دو را به مراسم دعوت کرد و به آنها بگوییم که اگر دوست دارند شرکت کنند و در غیراینصورت شرکت نکنند . یعنی به بیانی ساده تر تصمیم نهایی را بر عهده خود آن ها بگذاریم؟

چگونه والدینی را که طلاق گرفته اند را به عروسی دعوت کنیم

اگر بتوانیم به صورت محترمانه این درخواست را از آن ها داشته باشیم بسیار قابل تحسین است ولی آیا واقعا ما راضی می شویم که پدر یا مادرمان در جشن عروسی مان حضور نداشته باشند؟ اگر شما هم از این افراد باشید و ذهن شما درگیر چنین موضوعاتی باشد می توانید ادامه این پست را مطالعه کنید و نکاتی را ذکر کرده ایم که قطعا می تواند در چنین شرایطی به شما کمک کند تا بتوانید هر دوی آنها را در مراسم تان داشته باشید بدون اینکه مشکلی به وجود بیاید.

جایگاه جداگانه را آماده نمایید

یکی از ساده ترین راهکارهای که شما می توانید در چنین شرایطی از آنها استفاده کنید آماده کردن جایگاه های جداگانه است. مثلا می توانید به گونه ی ورودی و خروجی را تنظیم کنید یا حتی جایگاه پذیرایی را اماده کنید که هیچ گونه برخوردی بین همسران با یکدیگر نباشد. البته اگر اینکار را انجام بدهید ممکن است مورد قضاوت دیگران قرار بگیرید اما اگر این موضوع برای شما مهم نیست ،راهکار خوبی برای شما است.

چگونه والدینی را که طلاق گرفته اند را به عروسی دعوت کنیم

چگونه والدینی را که طلاق گرفته اند را به عروسی دعوت کنیم

هماهنگی برنامه ها را به خوبی انجام بدهید

در رابطه با چگونه والدینی را که طلاق گرفته اند را به عروسی دعوت کنیم  , دومین راهکار این است که شما به آن ها بگویید در روز مراسم خود چه برنامه های داشته اید تا هیچ موضوع ناراحت کننده ی برای آن ها وجود نداشته باشد. سعی کنید اگر خواسته ی دارند با دقت گوش بدهید و حتما در برنامه ریزی های خود آنها را لحاظ نمایید. حتی به چیزهای که شاید فکر کنید بی اهمیت یا کوچک هم هستند دقت کنید و هیچ کدام را از قلم نندازید. کوچک ترین جزئیات را در نظر بگیرید چون قطعا شما نمی توانید درک کنید آن ها که بعد از چندین و چند سال زندگی از یکدیگر طلاق می گیرند چه حسی نسبت به یکدیگر دارند…. امیدواریم هیچ وقت این اتفاق برای شما نیوفتد….

از دعوت افراد تنش زا به مراسم تان دوری کنید

در صورتی که یکی از والدین شما ازدواج کرده ولی دیگری هنوز در همان وضعیت باقی مانده بهتر است به او توصیه کنید که با دوست یا همکار خود در مراسم حضور داشته باشید. البته اگر مراسم شما به صورت خانوادگی برگزار می شود می توان از این ایده استفاده کرد ولی اگر به صورت جدا می باشد دیگر شما هیچ دغدغه ی از این بابت نخواهید داشت.
برای والدینی که هنوز مدت زمان زیادی از طلاق شان نگذشته است بهتر است مراقبت های بیشتری را داشته باشید چون قطعا حساسیت در چنین شرایطی چندین برابر می باشد و افراد دیگری هم هستند که می توانند سبب بروز اختلاف شوند یا تنشی را در مراسم ایجاد نماید پس مراقبت باشید که چه کسانی را می خواهید به مراسم دعوت می کنید.
اصلا از افرادی که فکر می کنید برای مراسم شما جز اختلاف و دردسر چیزی ندارند، بهتر است دعوت نکنید چون مراسم خودتان را با این کار بهم زده اید و مداوم باید به این موضوع فکر کنید که اصلا چرا این شخص را دعوت کرده ام، کاش او را دعوت نمی کردم و….

به صورت یکسان و مساوی به آن ها احترام بگذارید

از اصلی ترین کارهای که شما باید انجام بدهید این است که به صورت مساوی و یکسان با آن ها برخورد کنید. در صورتی که قبلا به یکی از آن ها بیشتر احساس نزدیکی یا محبت داشته اید بهتر است برای مراسم خود آن را فراموش کنید و تا لحظه ی اخری مراسم به هر دوی آن ها احترام بگذارید و محبت را به صورت یکسان با آن ها داشته باشید. هیچ رفتار نسنجیده ی از خودتان نشان ندهید و سعی کنید آن ها را متوجه این موضوع کنید که چقدر حضورشان برای شما در مراسم عروسی مهم و ضروری بوده است و از اینکه آن ها قبول کرده اند در مراسم حضور پیدا کنند چقدر خوشحال هستید.
در پایان به شما توصیه می کنیم حتما پیش از اینکه مراسم عروسی تان را برگزار کنید به این نکات دقت نمایید تا بتوانید بهترین شب زندگی تان را در کنار والدین خود تجربه کنید ،

همراه شادی های شما – باغ تالار عروسی شمس العماره