نکاتی در رابطه با ورود عروس و داماد به تالار

نکاتی در رابطه با ورود عروس و داماد به تالار : از گذشته ها رسم بوده است که در مجالس عروسی، عروس و داماد با یکدیگر به تالار عروسی وارد شوند و از کنار مهمان ها رد شوند و سپس در جایگاه عروس و دامادها بر روی صندلی مخصوص عروس و داماد بنشینند. اگر می خواهید ورود عروس و دامادها را زیباتر کنید باید نکاتی که در ادامه برای شما ذکر می شود را رعایت نمایید.

زیباتر کردن ورود عروس و داماد به تالار

زمانی که تالار عروسی را انتخاب می کنید بهتر است به سراغ تالارهای بروید که برای ورود عروس و دامادها به سمت جایگاه، یک مسیر مجزا را داشته اند. این مسیر می تواند با موارد مختلفی چون گلبرگهای گل ، ربان های پارچه ی، بادکنک و… تزئین گردد. البته اگر بتوان این تزئینها را با تم عروسی ست کرد سبب می شوید تا این زیبایی چندین برابر شود.

تزیئن این قسمت کاملا به سلیقه ی شما بستگی داشته است و برخی از افراد از مواردی چون شمع، مروارید و… نیز استفاده می کنند. پس هر چقدر که شما سلیقه ی زیباتری داشته باشید این قسمت را جذابتر تزئین می کنید.

شما میتوانید از افرادی برای تزئین این قسمت استفاده کنید که حرفه ی و با تجربه هستند و می توانید قراردادی با افرادی داشته باشید که در تشریفات عروسی کار می کنند و نظرها و ایده هایتان را به آن ها بدهید ولی در نهایت از آن ها بخواهید تا کار طراحی را برای شما انجام بدهند. همچنین می توانید از مسئول تالار پذیرایی درخواست کنید که در زمان ورود عروس و داماد از نورافشانی های مخصوص و نورپردازی ویژه استفاده کنند تا لحظه ی ورود شما کاملا هیجان انگیز و متفاوت باشد.

نکاتی در رابطه با ورود عروس و داماد به تالار

۱) اگر که تالار انتخاب شده شما دارای مسیر مشخصی برای ورود عروس و دامادها نیست میتوانید از تزئین و گل استفاده کنید و همچنین این تزیئن را با نورپردازی کامل نمایید. البته برخی از افراد برای تزیئن از پارچه های توری با مروارید استفاده می کنند و یک مسیر را برای عبور عروس و داماد ایجاد می کنند تا مراسم شان با شکوه تر به نظر بیاید.

نکاتی در رابطه با ورود عروس و داماد به تالار

۲) امروزه در مراسم عروسی ساقدوش ها نقش پر رنگی داشته اند و مردم زیادی برای مراسم خود از ساقدوش ها استفاده می کنند. شما میتوانید از نزدیکان خود به عنوان ساقدوش استفاده کنید و از آن ها درخواست کنید که پیش از ورود مهمان ها حتما به آن ها خوش آمد بگویند و البته این کار را تا وقتی انجام بدهند که شما به تالار می رسید و زمانی که شما حضور پیدا کردید به احترام تان سکوت کنند.

وجود ساقدوش ها می تواند در طول حرکت شما برای شما فضا را زیباتر کند به این صورت که آن ها در طول مسیر ، حرکت عروس و داماد را گل ریزان کنند و با حرکت شمع مجلس و مهمان ها را برای ورودتان اماده نمایند. در صورتی که شما ساقدوشی ندارید می توانید برای این کار از کوچلوهای مجلس استفاده نمایید.

شاید کم تر کسی به دسته گل عروس در زمان ورود عروس و داماد به تالار عروسی فکر کنند و برخی ساده از کنار آن رد شوند ولی همین نکات ریز و جزئیات سبب می شوند تا مراسم شما باشکوه برگزار شود.

۳) در صورتی که عروس از دسته گل های بلند و آبشاری استفاده کرده است بهتر است که دست عروس در دست همسر حلقه کرده و با دو دست در مرکز دسته گل را نگه دارید و عروس و داماد با حرکت اهسته در مقابل مهمان ها عبور کرده و به آن ها خیر مقدم بگویند و سعی کنند در طول مدت خنده و لبخند بر روی لب هایشان داشته باشند تا به جایگاه عروس و داماد برسند.

۴)اگر عروس از دسته گل های ساده و کوچک استفاده کرده است بهتر است عروس یک دستش را در دست دیگر داماد گره بزند و با دست دیگر ، دسته گلش را گرفته تا پهلو خم شده و همراه یکدیگر با لبخندی ملایم و ارامش مسیر را تا رسیدن به جایگاه طی کنند. بهتر است در طول مسیر دسته گل جا به جا نگردد و اصلا از گام های سریع برای راه رفتن استفاده نگردد.

۵) در صورتی که عروس از حلقه های گل به جای گل های آبشاری و متنوع استفاده کرده است، بهتر است عروس با یک دست بازوی داماد را بگیرد و با دست دیگر دسته گل و قسمتی از لباس عروس را بگیرد. البته برای لباس عروس های دنبال دار و پف از این روش استفاده می گردد اما اگر لباس عروس بدون پف و ساده است می توانید دست تان را به بازوی همسر حلقه نموده و به گونه ی حلقه گل را بگیرید که گل در دست شما و درکنار بازوی همسر شما باشد.