چرا ازدواج مجدد ؟

چرا ازدواج مجدد ؟ باغ تالار عروسی شمس العماره کرج :  بسیاری از افراد فکر می کنند که اگر همسرشان فوت کرد یا طلاق گرفت دیگر باید برای همیشه به زندگی مشترک شان پایان بدهند و برای همیشه تنها زندگی کنند ولی این طرز فکر اصلا درست نیست و تنها ماندن تا اخر عمر برخلاف قاعده سلامت می باشد. هر انسانی می تواند برای شروع دوباره زندگیش اقدام کند و یکی از بهترین راهکارها ازدواج مجدد است.

بهتر است در جامعه ما این فرهنگ نهادینه شود که اگر شخصی به هر دلیلی از همسر خود جدا شد نیاز است که پس از جدایی با شخص دیگری به یک رابطه جدید وارد شود. برخی از افراد همانطور که اشاره کرده ایم اینگونه فکر می کنند که فوت یا طلاق از همسر به این معنی است که دیگر زندگی تمام شده و باید تا اخر عمرشان تنها زندگی کنند که البته این موضوع علاقه بر اینکه خلاف قواعد سلامت است بلکه خلاق قواعد شرع نیز می باشد.

هر انسانی در زندگی نیازهای مختلفی دارد که شامل موادی چون نیازهای امنیتی، دوست داشتن و… می باشد و اگر به هر کدام از این نیازها رسیدگی نشود و برطرف نشوند می توانند آسیب های روانی و جسمی زیادی را برای او به همراه داشته باشند.

چرا ازدواج مجدد

چرا ازدواج مجدد

چرا ازدواج مجدد داشته باشیم؟

معمولا در تمامی دوره های زندگی در بین همه ی افراد یک جامعه استرس وجود داشته است و این مورد زمانی تشدید می یابد که فرد در شرایط خاصی مثل مرگ همسر قرار بگیرد. همچنین عمق عواقب منفی و میزان شدت استرس می تواند در مدت زمان ازدواج نیز زیادتر شود چون وابستگی های متقابل و حدود نیم قرن زندگی با مرگ یک طرف می تواند دیگری را نیز درگیر کند و این موضوع یکی از اصلی ترین عامل های استرس زا می باشد.
البته نباید فراموش کرد که وقتی شخصی به دلایلی چون فوت و طلاق همسرش را از دست میدهد حداقل برای یک سال نیاز دارد تا بهبود روانی او انجام شود. در چنین شرایطی حتی اگر شخص فرزند داشته باشد یا نداشته باشند توصیه می شود زیر یک سال به سراغ ازدواج مجدد نرود و در این مدت بتواند فکر خود را از غم ها و آسیب ها و این موارد بازیابی کند و روحیه ی خود را برای شکل گیری یک رابطه جدید آماده کند.

ازدواج مجدد برای زن ها بیشتر از مردان اهمیت دارد

خانم های که همسرشان را از دست میدهند علاوه بر اینکه نیاز دارند تا از نظر مالی تامین شوند بلکه به نیازهای روحی،روانی، عاطفی و جنسی آن ها نیز باید دقت فراوانی شود و در واقع سلامت روانی شان بسیار مهم است. متاسفانه در کشور ما یک فرهنگ سازی غلط در این رابطه وجود دارد آن هم تنها ماندن خانم ها تا اخر عمر است برخی از آنها همیشه می گویند که می خواهند با یاد و خاطره شوهرشان زندگی کنند که البته ضربه سختی را اینگونه به خودشان وارد خواهند کرد.
امارها اینگونه نشان میدهد که در بین خانمهای که طلاق می گیرند حدود ۹۰ درصد دیگر ازدواج نمی کنند ولی این امارها برای مردان معکوس است و ۹۰ درصد آنها ازدواج می کنند. البته شانس خانمهای مطلقه را در این رابطه باید دخیل دانست چون آنها برای ازدواج مجدد شانس کمتری دارند. بسیاری از خانمها پس از یک سال سپری شدن از جدایشان اگر به دلیل طلاق دارند تمایل زیادی به بازگشت به زندگی شان دارند شاید همین موضوع منجر شود که آنها به فکر ازدواج مجدد نباشند.

بهتر است بدانید که طلاق نمی تواند به عنوان بهترین راه حل برای حل اختلاف های زناشویی باشد و به عنوان اخرین راه حل است ولی این دلیل نمی شود که عرصه را بر روی افرادی که طلاق گرفته اند تنگ کنیم چرا که آنها هم پس از آن این حق را دارند که زندگی جدید و تازه ی را برای خودشان شروع کنند.
همانطور که اشاره کرده ایم خانم های که به هر دلیلی از شوهرانشان جدا می شوند با مشکلات متعددی روبرو هستند و در واقع نیازهای مختلفی دارند که باید برای رسیدگی به آنها اقدام کنند. اگر این خانمها فرزندهای را داشته باشند که پس از جدایی مورد حمایت خانواده ها نیز نباشند قطعا با مشکلات جدی روبرو می شوند و چالش های در زندگی شان به وجود می آید.

ازدواج مجدد در باغ تالار عروسی

جالب است بدانید که بسیاری از افرادی که ازدواج اول شان با شکست روبرو شده اید و از همسرانشان طلاق گرفته اند برای ازدواج مجدد مداوم ترس از شکست دوباره را دارند ولی افراد مطلقه این تصمیم گیری می تواند عاقلانه تر و آگاهانه تر باشد و دیگر به شکست نیانجامد.