چه کسی باید هزینه های عقد ، عروسی و خرید جهیزیه را پرداخت کند

چه کسی باید هزینه های عقد ، عروسی و خرید جهیزیه را پرداخت کند ؟ باغ عروسی شمس العماره : اول از هر چیزی باید بدانید خانواده ها هر هزینه ی را که برای فرزندان خود صرف می کنند در واقع به فکر رفاه و راحتی آنها هستند و این حمایت را از فرزندان خود دریغ نمی کنند. پس این همکاری و مشارکت می تواند برای فرزندان بسیار خوشایند باشد.

این روزها هزینه های مراسم عروسی نیز زیاد شده است به گونه ی که فرزندان نمی توانند به تنهایی از پس تامین این هزینه ها بر بیایند و نیاز است که افرادی به آن ها کمک کنند. با این مقدمه به خوبی به این موضوع پی می بریم که این وظیفه داماد به تنهایی نیست که تمامی هزینه های عروسی را پرداخت کند بلکه باید افرادی نیز در کنار او باشند.

چه کسی باید هزینه های عقد ، عروسی و خرید جهیزیه را پرداخت کند

چه کسی باید هزینه های عقد ، عروسی و خرید جهیزیه را پرداخت کند

چه کسی باید هزینه های عقد ، عروسی و خرید جهیزیه را پرداخت کند

از گذشته تاکنون هزینه های مراسم عروسی با توجه به رسم و رسوم های تقسیم بندی شده است ولی آیا همیشه باید این تقسیم بندی ها رعایت شوند و نمی توان آن ها را تغییر داد؟

اول از هر چیزی شما باید مشخص کنید که قرار است چه کسی شما را در پرداخت هزینه ها یاری کند. اگر شما اینکار را بتوانید انجام بدهید می توان تصمیم بگیرید که چگونه بودجه مراسم خود را مدیریت کنید و آن را تامین نمایید. باید بدانید که قرار است هزینه مراسم عروسی بر عهده داماد باشد یا عروس؟

قرار است کدام خانواده ها تا چه میزانی کمک کنند؟

در صورتی که خانواده ها تصمیم می گیرند هزینه ی مراسم شما را پرداخت کنند شما می توانید یک تقسیم بندی را انجام بدهید. اگر ایده ال ترین تقسیم بندی را بخواهید در نظر بگیرید بهترین نوع تقسیم بندی یک سوم می باشد که یعنی عروس و داماد به صورت مشترک یک سوم را پرداخت نمایند و هر کدام از دیگر خانواده ها نیز یک سوم دیگر را پرداخت نمایند. البته راهکارهای دیگری نیز در این رابطه وجود دارد مثل اینکه بگوییم هزینه مراسم عقد با یک خانواده و هزینه ی مراسم عروسی با خانواده دیگر.

در بیشتر موارد از این روش استفاده می شود ولی اگر می خواهید آسایش بیشتری را داشته باشید می توانید از تقسیم یک سوم استفاده کنید چون اینگونه خانواده بیشتر در برابر هزینه ها احساس مسئولیت داشته اند.

اگر از روش یک سوم استفاده نمایید،این امکان برای شما وجود دارد که سهم هر کدام از طرف ها را در یک جا جمع نمایید یا هر صورت دیگری که می خواهید برنامه ریزی ها را انجام بدهید. بهتر است تمامی تلاش تان را بکار بگیرید تا هیچ هزینه ی اضافی را نداشته باشید. در صورتی که شما بتوانید مقداری از این بودجه را برای زندگی تان صرف کنید قطعا توانسته اید به زندگی تان کمک زیادی کنید. ولی اگر شما فرض را بر این بگذارید که یک شب ،هزار شب نمی شود قطعا نمی توانید از بودجه را برای بعدها بگذارید. یکی از اتفاق های مهمی که در زندگی شما بعد از روز تولدتان وجود دارد و برای شما شبی تکرار نشدنی است، شب عروسی شماست. سعی کنید بهترین شرایط را در این شب با برنامه ریزی پیش ببرید.

پرداخت سایر هزینه های عروسی

برای پاسخ به سوال چه کسی باید هزینه های عقد ، عروسی و خرید جهیزیه را پرداخت کند ، همیشه از قدیم به این صورت بوده که خانواده عروس برای تهیه جهیزیه اقدام می کرده اند و آن را خریداری می نموده اند و تا کنون نیز رسم به همین شکل بوده است. خانواده داماد و خود او نیز باید برخی از وسایل مثل لوازم صوتی و تصویری را خریداری می کردند و به نوعی آن را با نام جهیزیه داماد می شناخته اند.
امروزه هم بیشتر اقلام سنگین را داماد خریداری می کنند و دیگر وسایل مثل لوازم اشپزخانه و …را عروس خانم خریداری می کند.البته باید بدانید چون بیشتر خریدهای سنگین با خانواده داماد است آن ها باید هزینه های بیشتری را برای مراسم صرف نمایند به همین دلیل کمتر خانواده ی دامادی این روزها حاضر می شود خرید لوازم خانگی را بر عهده بگیرد و خریداری کردن تمامی جهیزیه را بر عهده خانواده عروس خانم می گذارند.

اگر هر دو خانواده ها بتوانند پیش از اینکه مراسم عروسی را انجام بدهند به کمک یکدیگر برنامه ریزی دقیق و تقسیم بندی تقریبا مساوی را داشته باشند این گونه دیگر هیچ کدام از خانواده ها مجبور نیستند هزینه های سنگین را به تنهایی بر دوش بگیرند و البته اینطور شرایط ازدواج برای جوان ها نیز ساده تر خواهد بود.
همکاری کردن و همراهی دامادها و عروس خانم ها و راهی کردن آنها به خانه ی بخت یکی از بهترین کارهای است که والدین عزیز می توانند در حق فرزندان خود داشته باشند. به امید خوشبختی تمامی جوان های سرزمینمان…

باغ تالار شمس العماره