چگونه بر سر هزینه های زندگی پیش از مراسم عروسی توافق کنیم

چگونه بر سر هزینه های زندگی پیش از مراسم عروسی توافق کنیم ؟ باغ برای عروسی شمس العماره : زمانی که شما می خواهید در مورد هزینه های عروسی تان برنامه ریزی های را انجام بدهید احتمالا این کار برای شما ساده و راحت است و حتی برنامه ریزی های را برای اتفاق های مراسم نیز ممکن است داشته باشید.

  • سوال اینجاست که آیا واقعا شما بر سر هزینه های زندگی تان قبل از مراسم عروسی برنامه ریزی های را انجام میدهید؟
  • آیا زمان آن نرسیده که شما یک برنامه ریزی جامع برای شروع زندگی تان انجام بدهید؟
  • از کجا شروع کنم؟

بسیاری از عروس و دامادها همیشه این سوال برای شان به وجود می آید که از کجا شروع کنیم؟خیلی از عروس و دامادها همیشه پیش از مراسم ازدواج وارد حساب های مالی مشترک با همدیگر می شوند به گونه ی که بر اصلی ترین مسائل زندگی شان نیز گفت و گوهای را انجام میدهند. اما این گفت و گو تا چه میزانی عمیق و دقیق است؟ شاید در بسیاری از این گفت و گوها فقط راجب مسائلی چون میزان حقوق یا منافع اقتصادی صحبت شود ولی بسیاری از مسائل وجود داشته است که شاید اگر در موردشان بحث نکنیم بعد در ادامه زندگی سبب شوند تا برای زوجین مشکلات جدی پدید بیاید.

چگونه بر سر هزینه های زندگی پیش از مراسم عروسی توافق کنیم

اگر می خواهید در مورد مسائل مالی با یکدیگر صحبت های را داشته باشید باید در اولین گام به میزان صمیمت و همچنین اعتماد به نفس تان در این رابطه دقت نمایید. اگر یکی از هر دو سمت احساس ناراحتی بیشتری داشته است می توانید برای برای شروع بحث از یک تکه کاغذ استفاده نمایید. مثلا می توانید بپرسید که قرار است کدام یک از ما به عنوان نان آور خانه باشد البته این موضوع یک مورد در رابطه با مشخص کردن مسئولیت پذیری است و باید در مورد چگونگی کارکرد شما در بیرون از منزل نیز توافق های صورت بگیرد.
اگر مانند گذشته باشد که آقایان به عنوان نان آور خانه بودند و خانم ها نیز به خانه داری مشغول بوده اند ولی بهتر است هر دو سمت بتوانند در زندگی کسب درامدهای را داشته باشند.

چگونه بر سر هزینه های زندگی پیش از مراسم عروسی توافق کنیم

چگونه بر سر هزینه های زندگی پیش از مراسم عروسی توافق کنیم

در رابطه با مسائل کاری باید توافق های با یکدیگر انجام بدهید مثلا از همسر خود بپرسید اگر از تو درخواست داشته باشم که کارت را تمام وقت یا نیمه وقت یا به صورت کلی رها کنی برایت اهمیت دارد یا خیر؟ ولی در نظر داشته باشید که اگر کارش طرف مقابل شما به صورت کلی رها شود شما می توانید به صورت کامل حمایت مالی را انجام بدهید؟ اگر به زندگی شما یک کودک وارد شود کدام یک از شما وظیفه سروسامان دادن به زندگی و مراقبت از کودک را برعهده می گیرد و دیگری به کسب درآمد می پردازد؟ این موارد از جمله مسائلی هستند که اگر از زوج های باهوش باشید حتما پیش از مراسم عروسی تان در مورد آن ها با همسرتان صحبت می کنید و توافق های را انجام خواهید داد.

تفاوت های دیدگاه شما در مورد پول با همسرتان

یکی دیگر از مسائلی که شاید کمتر به آن دقت کنید بحث ارزش پول است. مثلا ممکن است شما یک لباس زیبا را به قیمت ۳ میلیون تومان پیدا کنید که در حراج های فصلی این لباس با ۵۰ درصد اف فروخته شود و برای شما این مهم است که در زمان خرید هزینه های مناسبی را پرداخت نمایید ولی چون شریک زندگی تان همیشه عادت کرده از فروشگاه های دم دست خرید نمایید ممکن است این قیمت را شوکه کننده بداند. خب در چنین شرایطی این شما هستید که باید او را قانع کنید که در چنین خریدهای چند صد هزار تومان ارزشی ندارد.

سعی کنید خیلی ساده اعتماد یکدیگر را کسب نمایید

یکی دیگر از مواردی که شما باید در زمان توافق به آن دقت کنید تقسیم بندی مسائل است که باید هر کدام را به صورت جداگانه در یک فضای صادقانه و صمیمی با یکدیگر انجام بدهید. اگر این مسائل به صورت صحیحی مسیر را پیش بگیرند قطعا در پایان یک اعتماد عالی به یکدیگر پیدا می کنید. در اصل شما می توانید یک حس با ارزش بودن را ایجاد کنید و از این موضوع اطمینان حاصل می کنید که درهمیشه در طول مسیر زندگی شما یک حامی قدرت مند در پشت سر شما وجود داشته است.

برنامه ریزی های برای زندگی مشترک

بهتر است بدانید که توافق کردن بر سر مسائل زندگی یکی از چالش های اصلی است که همیشه زوج های جوان داشته اند. این موضوع واقعا امری عادی است چون با نگاه دقیق به زندگی خیلی راحت می توان این سختی را به آسانی تبدیل کرد به شرط آن که راه درستی انتخاب گردد.

شاید بارها زوج های را دیده باشید که پس از شروع زندگی دعواهای را با یکدیگر بر سر مسائل مالی داشته اند ولی بیشتر این دعواها و جدال ها بر سر موضوع پول نیست بلکه مدیریت مالی در چنین شرایطی اصلی ترین علت می باشد. این که چطور مدیریت مالی صورت بگیرد یا کدام یک دخل و خرج خانه را در دست داشته باشد یا اینکه هر کدام که قدرت مالی بیشتری دارد پس حق تصمیم گیری بیشتری خواهد داشت و….

یکی از بهترین راه ها این است که انتخاب و تصمیم گیری به سمتی داده شود که فکر اقتصادی بهتری داشته است و البته دعواهای که بر سر مسائل این چنینی رخ میدهد به این دلیل است که عدم توافق زوج ها بر سر اینکه کدام یک قدرت اقتصادی بیشتری دارد یا مغز اقتصادش بهتر کار می کند ، وجود داشته است.
از دیگر دعواهای که ممکن است برای زوجین بعد از ازدواج وجود داشته باشد اولویت خرج کردن می باشد مخصوصا زمانی که علایق زوج ها برای چگونگی خرج کردن پول شان به یکدیگر شبیه نباشد. البته این موضوعات طبیعی است چون چیزهای که برای خرج کردن پول مورد علاقه ی مردان و زنان می باشند نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود. اما به هر حال در هر مسائلی نیاز است که راه میانه را پیدا کرد و تفاوت ها را به خوبی شناخت و به بحث ها و جدال ها خاتمه داد.

همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که شما وارد یک زندگی شده اید تا بتوانید به آرامش برسید و در کنار شریک زندگی تان یک زندگی شیرین و راحت را تجربه کنید…