چگونه دسته گل خواستگاری را انتخاب کنیم ؟

چگونه دسته گل خواستگاری را انتخاب کنیم ؟ یکی از سنت های که در گذشته تاکنون بوده است، امر خواستگاری می باشد که از قدیم خانواده پسر به منزل خانواده دختر رفته است و دختر خانم را خواستگاری می کنند. در مراسم خواستگاری وجود دسته گل بسیار مرسوم بوده است و زمانی که خانواده پسر به منزل خانواده دختر می روند ، دسته گل با خودشان می برند.

چگونه دسته گل خواستگاری را انتخاب کنیم

همه ی ما می دانیم که یکی از دوران شیرین و دوست داشتنی که شروع ازدواج است، دوران خواستگاری بوده است و البته روزهای پر از خاطره را برای ما می سازد. شما دوست دارید آقا داماد در روز خواستگاری چه دسته گلی را برای شما بیاورد و یا اصلا نیازی هست که در روز خواستگاری دسته گل بیاورند؟ اگر می خواهید که به جوابهای این سوال ها برسید به شما توصیه می کنم که ادامه این مطلب را از دست ندهید.

آیا واقعا خرید دسته گل لازم است؟

خانواده پسر با توجه به شناختی که از خانواده دختر دارند تصمیم می گیرند تا برای جلسه اول گل ببرند یا نبرند… ولی اگر آنها واقعا نمی دانند که گل بخرند یا نه بهتر است دو مسئله را کاملا دقت کنند. اول اینکه این امکان وجود دارد که خانواده عروس فکر کنند به آن ها بی احترامی کرده اید و یا اینکه دست کم شان گرفته اید و دوم اینکه بردن گل در جلسه ی اول خواستگاری می تواند یک اثر خوب روانی را در خانواده عروس ایجاد کند حتی اگر این خواستگاری به سرانجامی ختم نگردد.

 

از چه رنگ دسته گلی انتخاب کنیم؟

وقتی تصمیم می گیرید دسته گلی را خریداری کنید نوبت به انتخاب دسته گل عروس و خواستگاری می رسد و البته رنگ و نوع گل در مراسم خواستگاری بسیار مهم می باشد. شما باید به رنگها دقت کرده و هر رنگی را به دلخواه تان خریداری نکنید. بهتر است از رنگ صورتی استفاده کنید و از یک نوع و تعداد فرد باشد تا دسته گل زیباتری را داشته باشید.

چگونه دسته گل خواستگاری را انتخاب کنیم

چگونه دسته گل خواستگاری را انتخاب کنیم

متاسفانه برخی از افراد از گل های طبیعی حیاتشان استفاده می کنند و فکر می کنند زیبایی بیش تری داشته است و برای خود یک خلاقیت و نوآوری می دانند ولی اصلا این چنین نیست و ممکن است خانواده دختر برای خود آن را بی احترامی محسوب کنند. در صورتی که چنین نظری داشته اید بهتر است گل های را که چیده اید به گل فروش محله بدهید و اجازه دهید که آن ها را با چندین شاخه گل در مغازه ترکیب کرده و آماده نماید.
خانواده عروس هم بهتر است دسته گل را در گلدانی بگذارند و در اتاقی قرار بدهند که قرار است عروس و داماد با یکدیگر صحبت کنند.

اندازه دسته گل خواستگاری

بهترین کار این است که در جلسه ی اول خواستگاری از سبدهای گل و دسته گل های کوچک استفاده گردد و برای روز بله بران از دسته گل بزرگ استفاده کنید.

در خواستگاری چه کسانی را همراه خود ببریم؟

بسیاری از خانواده ها همیشه دغدغه دارند که در جلسات خواستگاری چه کسانی را ببرند ؟ آیا عمه و خاله و دایی و عمو و مادر بزرگ باید حتما حضور داشته باشند؟
بهتر است در این خصوص نهایت دقت را بکار ببرید و تصمیم های عاقلانه ی را بگیرید چون در جلسه ی اول خواستگاری رفتارها و کیفیت بسیار مهم می باشد. معمولا در جلسه اول خواستگاری در کشور ایران رایج است که مادر داماد به همراه دختر خود و خاله داماد و یکی از بزرگ ترهای فامیل به خواستگاری می روند.

برخی از مادران ترجیح میدهند با خانم های باشند که دارای رابطه نزدیک تری به خانواده عروس می باشند. بهتر است خانواده ها از بردن بچه ها و دختران مجرد کم سن و سال و حتی عروس های خانواده خودداری کنند چون معمولا عروس های خانواده خودشان را به مقایسه با عروس می پردازند و ممکن است این موضوع در ارزیابی عروس خانم تاثیر داشته باشند. دخترخانم های مجرد نیز نمی توانند به صورت کاملی به تجزیه و تحلیل فضای خواستگاری بپردازند.

بچه های کوچک نیز این امکان وجود دارد شرایط نامناسبی را با حرف های یا شیطنت های خود به وجود بیاورند و مشکلی برایتان به وجود بیاورند. برخی از خانواده ها چون از قبل با خانواده عروس خانم نسبت داشته اند و برای خواستگاری فقط پدر و مادر و آقا داماد می روند.