گزینه های هزینه ساز در باغ عروسی

گزینه های هزینه ساز در باغ عروسی , باغ تالار عروسی شمس العماره : حتما شما هم از دسته افرادی هستید که مداوم برای برگزاری مراسم عروسی تان نگرانی های دارید و به این فکر می کنید که مبدا مراسم تان آنگونه که باب میل تان است برگزار نشود. در ادامه این پست تصمیم گرفته ایم شما را با مواردی آشنا کنیم که به عنوان پر خرج ترین ها در مراسم عروسی به شمار می رود. البته بهتر است همین ابتدا به شما بگوییم که هیچ نیازی برای نگران شدن نیست و مدیریت و برنامه ریزی می تواند شما را به آن چه که می خواهید در مراسم عروسی برساند.

گزینه های هزینه ساز در باغ عروسی

لیست مهمانهای عروسی

از اصلی ترین گزینه های هزینه ساز در باغ عروسی که بودجه مراسم را تعیین می کند، لیست مهمان های تالار عروسی می باشد. شما می توانید یک کاغذ بردارید و با توجه به نزدیکی و اهمیت موقعیت اشخاص لیست مهمان ها را بنویسید. افرادی مثل دوستانی که هر ۱۰ سال یکبار سراغی از شما نمی گیرند در لیست شما جایی نخواهند داشت و به جای آن تمامی حواستان را برای کسانی بگذارید که همیشه همراه شما هستند و از نزدیکان شما به شمار می روند.
بعد از اینکه دوستان و نزدیکان خود را مشخص کردید و در لیست نوشته اید می توانید به سراغ همکارانتان و رئیس تان بروید. نیازی نیست که همه را دعوت کنید بلکه اولویت بندی کنید و سپس تصمیم برای دعوت بگیرید پس از آن اولویت را در همسایه ها نیز بکار بگیرید.

گزینه های هزینه ساز در باغ عروسی

گزینه های هزینه ساز در باغ عروسی

برخی بر این نظر تاکید دارند که اگر توانستی تمامی همکارانت را دعوت کن وگرنه هیچ کدام را دعوت نکن. به سادگی می توان متوجه شد که دلیل این حرف چیست!چون قطعا در برخی از محیط های کاری اگر همکاری بعدا متوجه شود که شما آن را دعوت نکرده اید و همکار دیگری را دعوت نموده اید بسیار ناراحت می شود و از شما دلخور خواهد شد. البته بارها دیده شده که دیگر جایی برای سلام و علیک نیز باقی نمی گذارند.
با این موضوع اوصاف یکی از پر خرج ترین گزینه ها در مراسم عروسی، تهیه لیست مهمان های است که ما برای مراسم خود دعوت می کنیم.

 

گل آرایی باغ عروسی

در گزینه های هزینه ساز در باغ عروسی گل ها انقدر زیبایی دارند که هر کسی با دیدن آنها جذب می شود و از تماشای آن ها لذت خواهد برد. اگر وارد یک سایت مراسم عروسی شوید اولین چیزی که نظرتان را به خود جلب می کند گل های است که در مراسم استفاده شده است البته بهتر است به سادگی از کنار این موضوع رد نشوید چون آن چیزی که می تواند برای شما هزینه تالار عروسی  زیادی داشته باشد ،گل آرایی در مراسم تان است.
به جای اینکه بخواهید از گران ترین گل ها در تمامی فضاها استفاده کنید برای گل آرایی باغ تالار عروسی از گل فروش بخواهید قسمت های که دید کمتری دارد را با گلهای ارزان تر و قسمت های که دید بیشتری دارد را با گل های گران پر کند. اینطور مجبور نیستید برای تمامی فضاها از گلهای گران قیمت که هزینه هایتان را چندین برابر می کنند استفاده نمایید.
البته بهتر است بدانید که به جای اینکه گل ها را در تمامی موارد استفاده کنید می توانید شمع آرایی را نیز در کنار گل آرایی بکار بگیرید.
شاید به خودتان بگویید که این موارد ساده هستند ولی اگر به آن ها توجه نکنید قطعا از پر خرج ترین ها در مراسم شما خواهند بود. مدیریت صحیح بودجه و امور در مراسم عروسی از کلیدترین رمزهای موفقیت شما در بدست آوردن یک نتیجه فوق العاده برای مراسم عروسی می باشد.

میز دسر تالار عروسی

میز دسر خود مزیت های خوبی دارد ولی نباید یک پایه ثابت برای مراسم شما باشد. چون قطعا مهمان ها زمانی که فعالیت بدنی زیادی داشته باشند زمانی برای سوزاندن این مواد است و استفاده از دسرها روی میز ،شیرینی زیادی برای مهمان هایتان خواهد داشت. اما اگر بخواهید در تمام وقت این میز را برای مهمان ها مهیا کنید نباید از هزینه های آن غافل شوید.

کارت عروسی

امروزه دیگر مثل گذشته ها نیست که فقط کارتها را به صورت کاغذی برای مهمان ها ارسال نمایند. بلکه روش های متعددی دیگری نیز به وجود آمده که می تواند الکترونیکی باشد. در هر صورت باید بدانید که کارت عروسی می تواند هزینه های زیادی برایتان داشته باشد اگر خودتان توانایی بکارگیری خلاقیت و ایده را دارید بهتر است طراحی کارت را انجام بدهید و یک طرح زیبا و منحصر به فرد را روی کاغذ محکم چاپ کنید.

کیک عروسی

همه ی ما می دانیم که کیکهای چند طبقه و با رنگ های متنوع و تزئین های گران قیمت بسیار زیبا است ولی آیا واقعا لازم است که ما این همه هزینه را برای یک کیک بگذاریم؟ بهتر است بدانید که هر چه کیک شما زیباتر و بزرگ تر باشد هزینه های آن نیز به طبع گران تر خواهد بود.
زمانی که به کیک فروشی مراجعه می نمایید به قناد بگویید که با روش های مثل کوچک کردن کیک ، بکار گیری تزئینات کمتر و… هزینه کیک شما را کاهش دهد. برخی از عروس و دامادها بجای اینکه از کارگاه های حرفه ی استفاده نمایند به سراغ قنادی های محلی می روند که این موضوع نیز سبب کاهش هزینه ها خواهد شد.
فراموش نکنید که می توانید به جای کیک از شیرینی های لقمه ی استفاده کنید که گاهی واقعا در مقایسه با هزینه ی آماده سازی کیک تفاوت های بسیار چشم گیری را برای زوجین داشته است.

ماشین عروسی

از آخرین گزینه های هزینه ساز در باغ عروسی می تواند در افزایش میزان هزینه های شما نقش مهمی داشته باشد، تزئین ماشین عروس و اجاره آن است. همیشه به این فکر نکنید که باید گران ترین ماشین را برای عروسی در نظر بگیرم بلکه بدانید که مهمان ها برایشان آنقدر مهم نیست که شما با ماشین میلیاردی باشید یا چند میلیونی.
بهتر است با توجه به شرایط و موقعیت و سطح خانوادگی که دارید یک ماشین عروس را در نظر بگیرید. اگر در اطرافیان شما ماشینی دارند که به نظر برای مراسم تان مناسب است از آن ها درخواست کنید تا برای شب عروسی آن را به شما بدهند اینگونه توانسته اید در هزینه ها نیز صرفه جویی های را داشته باشید.
اگر می خواهید مراسم تان را به گونه ی برگزار کنید که از نتیجه راضی باشید، حتما نکات فوق را در نظر بگیرید..

برای کاهش هزینه های مراسم عروسی بجای استفاده از تالار گران قیمت ، می توانید از پکیج های ارزان تربن تالار کرج استفاده نمایید.