۱۲ نکته برای انتخاب بهترین آرایشگاه داماد

۱۲ نکته برای انتخاب بهترین آرایشگاه داماد : یکی دیگر از مواردی که ممکن است در روز عروسی به آن توجه زیادی نشود ، انتخاب آرایشگاه داماده است. ولی باید بدانید که داماد نیز مانند عروس باید در این روز بدرخشد.
باید به دنبال یک آرایشگاه مردانه خوب باشید تا هنگامی که داماد در کنار عروس در تالار عروسی است ، هر دو زیبایی هایشان به چشم بیاید. قدیم ها به این صورت بود که داماد به آرایشگاه نزدیک محل سکونت خود می رفت و موهای خودش را صاف می کرد و مرتب می نمود و صورتش را نیز اصلاح می کرد و این تمام ارایش و زیبایی در روز عروسی و مراسمش بود. ولی در این سال های کمی متد آرایشگرها تغییر کرده است و آنها در ارایش و اصلاح مو از مدل های متنوعی استفاده می کنند و از سبک های ویژه ی برای اراستن و پیرایش داماد استفاده می کنند.

۱۲ نکته برای انتخاب بهترین آرایشگاه داماد

۱) با دیگران مشورت کنید و آرایشگاه مناسب را انتخاب کنید

با اقوام و دوستان خود که به تازگی ازدواج کرده اند مشورت کنید و حتما در خصوص آرایشگاهی که روز عروسی شان انتخاب کرده اند سوال کنید. اگر راضی بودند که بهترین گزینه برای شماست. همچنین از افرادی که در مراسم بوده اند در مورد مدل مو داماد و اراستگی آن سوال کنید. البته پس از اولین بار بهتر است یک بار پیش ارایشگر بروید و سبک و مد نظرتان را امتحان کنید.

۲) در فضای مجازی جستجو کنید

این روزها ارایشگران زیادی هستند که در فضای اینترنت برای خودشان سایتی را ایجاد کرده کرده اند. شما میتوانید آنها را جستجو کنید و هر اطلاعاتی که در وب سایت شان وجود دارد را به صورت دقیق مطالعه نمایید. همچنین می توانید نمونه کارهای آنها را نیز مشاهده کنید. نکته ی دیگر نیز فروم های گفتگو هستند که شما میتوانید با پرسش و پاسخ با افراد مختلف از تجربه های آن ها استفاده کنید.

۳) به آرایشگاه انتخاب شده تان بروید

پس از اینکه آرایشگاه مورد نظر را انتخاب کردید به سراغ شان بروید و سعی کنید از نزدیک کیفیت کارشان را ببنید و هر چیزی را وجود دارد را مورد بررسی قرار بدهید. شاید با مراجعه حضوری شما از نحوه ی برخورد یا بهداشت آنها خوشتان نیاید.

12 نکته برای انتخاب بهترین آرایشگاه داماد

12 نکته برای انتخاب بهترین آرایشگاه داماد

۴) احساس رضایت از آرایشگاه

یکی از مهم ترین معیارهای یک آرایشگاه خوب ، برخورد محترمانه می باشد و شما همیشه از انتخاب آرایشگاه راضی هستید. مدیر آرایشگاه باید فضا را تمیز و باطراوات نگه دارد. شما باید به همه ی موارد دقت کنید. پاکیزگی و تمیزی دیوارها، میزکار آرایشگاه، سرویس بهداشتی و… را مورد توجه قرار بدهید. اگر این نکات ابتدای را سالن ندارد باید آرایشگاه دیگری را انتخاب کنید.

۵) انتخاب ارایشگر در سالن ارایشی

پس از اینکه آرایشگاه مناسب را انتخاب کردید باید یک ارایشگر ایده ال را انتخاب نمایید. به مهارت و نحوه ی کار او دقت کنید و همچنین اخلاق و برخورد او را در نظر بگیرید.
شما باید از کل کار یک ارایشگر راضی باشید. در صورتی که فکر می کنید ارایشگر مورد نظر را پیدا کرده اید باید با او صحبت های لازم را انجام بدهید. اصلاح و ارایش، نحوه ی کوتاهی مو و… را در نظر بگیرید.

۶) مشاهده البوم کارهای ارایشگر

امروزه برخی از ارایشگرها برای خودشان البوم های کار دارند که آن ها را در اختیار مشتریان خود قرار میدهند. در صورتی که یک ارایشگر از مدل های قبلی خود ، نمونه های موفق دارد میتوانید آنها را مشاهده کنید و سبک دلخواه تان را انتخاب نمایید. البته نمیتوان فقط پس از البوم به ارایشگر اطمینان کامل داشته باشید که واقعا انتخاب درستی کرده اید. چون ممکن است مدل های که در البوم وجود داشته است توسط افراد دیگری اماده شده باشد یا از جای دیگری عکس ها تهیه شده باشند و در البوم گذشته شوند. شما باید به سوابق آرایشگاه و… دقت کنید سپس انتخاب کنید.

۷) آرایشگر توامند با خلاقیت

این نکته را به خاطر بسپارید که ارایش و پیرایش به عنوان یک هنر است. یک ارایشگر خوب افزون بر اینکه باید تکنیک ها و روشهای نوین را در ارایشگری بکار ببرد بلکه باید باتجربه، با سلیقه و خلاق باشد. چون ممکن است برای هر شخصی یک سبک خاصی مورد استفاده قرار بگیرد تا بهتر و مناسب تر اراسته گردد. نباید تنها نظر شما مورد توجه ارایشگر باشد بلکه باید مدل انتخابی تان را نقد کرده و با توجه به صورت شما ایده ها را معرفی نماید تا شما در روز عروسی تان زیباتر باشید.

بیشتر بخوانید در : نکات مهم برای داماد ها در مراسم عروسی

۸) مدارک ارایشگر را بررسی نمایید

ارایشگرهای مردانه ی هستند که تبلیغات زیادی را مبنی بر داشتن مدرک های بین المللی و مختلف داشته اند ولی در اصل واقعیت این نیست. در اصلی برخی از ارایشگرها فقط دوره ی فنی و حرفه ی را گذرانده اند و دم از مدرک های بین المللی می زنند. ولی اگر ارایشگری مدعی چنین مدرکی شد باید مدرک او را در آرایشگاهش ببنید تا برایتان ثابت شود. دقت کنید که نباید گول تبلیغات را بخورید و بررسی لازم برایتان ضروری است.

۹) از مشتریان دیگر تحقیق کنید

از افرادی که آرایشگاه هستند پرس و جو کنید. چون ممکن است آنها چندین بار به ارایشگر امده باشند و تجربه ی کار کردن با آنها را داشته باشند و به شما در مورد معایب و محاسن آرایشگاه مطالبی را ارائه کنند که شما به آنها دقت نکرده باشید و در انتخاب کمک تان کنند.

۱۰) پیش از عروسی تست بگیرید

پس از اینکه آرایشگاه و فرد مورد نظرتان را انتخاب کردید چندماه قبل از عروسی تان به آرایشگاه بروید و حتما برای یک بار هم که شده اینکار را بر روی صورت آن تست کنید تا با نحوه ی کار آنها و عملکردشان آشنا شوید. ظرافت و دقت بسیار مهم است. آیا او میخواهد کارتان را سریع انجام بدهند و به سراغ مشتری بعدی برود؟ آیا به خوبی برای حرف و موهایتان وقت می گذارد؟ آیا از نحوه ی کار راضی هستید؟ اگر به این جواب ها رسیده اید می توانید انتخاب کنید.

۱۱) در مورد امکانات ارایشگر سوال کنید

از امکاناتی که دوست دارید در روز عروسی تان استفاده کنید از آرایشگاه سوال کنید. امکانات زیادی مثل اصلاح صورت، پاکسازی صورت، نحوه ی کوتاهی، پر پشت کردن موهای کم پشت، مرتب کردن ناخن و….
استفاده از میکاپ و گریم مناسب داماد موجب می شود تا لک های صورت شما گرفته شود و صورتی درخشان داشته باشید. شاید در موارد بسیاری مشاهده کرده باشید که داماد عرق کرده و صورت او نامطلوب و چرب باشد. این اصلا درست نیست.

۱۲) گریم آقا داماد

نوع مواد ارایشی که برای داماد استفاده می شود از مواد براق یا چرب نیست و این برای اقایانی است که نمیخواهند در روز عروسی شان گریم داشته باشند. اصلا نباید مواردی که برای اقایان استفاده می شود به چشم بیاید و کسی متوجه آنها نباید باشد. بیشتر محصولات مرطوب کننده می باشند و چرب کننده نیستند. این مورد را با ارایشگر خودتان در میان بگذارید و حتما در خصوص موادی که استفاده می شود سوال کنید. گاهی جای ریش سبز می شود که از کرمی مخصوص برای آن استفاده می شود که برای همین امر ساخته شده و صورت تان را یکدست و یکنواخت می کند.